Znana jest nazwa i data otwarcia Stargardzkiego Centrum Nauki

Znana jest nazwa i data otwarcia Stargardzkiego Centrum Nauki

Przygotowania do otwarcia Stargardzkiego Centrum Nauki powoli dobiegają końca. Nowe miejsce na naukowej mapie Polski mieści się w nowo zrekonstruowanej kamienicy przy ulicy Schrobrijo 21. Prace architektoniczne zostały już zakończone – budynek stopniowo zapełnia się wystawami i dekoracjami.

Centrum Nauki Stargard to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście. Głównymi odbiorcami interaktywnej wystawy będą uczniowie klas II-VIII szkoły podstawowej. Nie ma jednak wątpliwości, że będzie atrakcyjna zarówno dla młodszych dzieci, jak i dorosłych.

Przed nami jeszcze dużo pracy, ale jesteśmy przekonani, że pierwsze wizyty testowe rozpoczniemy z początkiem roku szkolnego, a pod koniec września otworzymy SCN dla zwiedzających – ogłasza Ernst WarishPrzewodniczący Podkomisji Żywienia. – Już planowaliśmy godziny pracyA Ceny biletów I dodatkową ofertę, na przykład ofertę urodzinową. Wkrótce wszystkie informacje będą dostępne na naszej stronie scn-filary.pl.

Temat wystawy będzie wyjątkowy. Eksponaty w SCN, związane głównie z naukami ścisłymi, zostaną włączone do wątku nawiązującego do średniowiecznej historii Stargardu. Dzięki niemu zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zrozumieć prawa, jakimi kieruje się nasz świat, ale także zapoznać się z wieloma ciekawymi faktami z życia ich przodków.

W tej chwili zajmujemy się zamawianiem mebli, instalacją automatów biletowych i przygotowaniem sklepu – ujawnia się za kulisami الكو Joanna KapakWiceprzewodniczący Najwyższej Rady Żywienia. – Wkrótce rozpoczniemy również rekrutację osób, które mogą dołączyć do naszego zespołu.

Górne piętro będzie inne, z naciskiem na innowacyjne technologie. Odbędą się tu również warsztaty i wykłady.

Zawsze szukaliśmy wspólnego punktu między średniowieczną fabułą, targami nauki i innowacją, z którą spotkają się nasi gościeواجه – wyjaśniać
Małgorzata KowcuńSpecjalista ds. marketingu SCN. – Ostatecznie ustaliliśmy, że wszystkie trzy wartości są równie istotne dla obecności SCN. Historia, nauka i innowacyjność – to filary jej pracy. W ten sposób znaleźliśmy idealną poprawną nazwę: cokoły. Dzięki niemu centrum wyróżni się wśród podobnych instytucji, będzie kojarzyć się z nowoczesnością i otwartością. Nazwa doskonale współgra z wyjątkową architekturą budynku.

Prace nad Stargardzkim Centrum Nauki rozpoczęły się w 2017 roku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, miał na celu odrestaurowanie i utrzymanie zabytkowego dom przy ul. Schrobrigo 21, położony w rejonie rewitalizacji Gminy Miejskiej Stargard.

READ  Rosjanie naruszyli przestrzeń powietrzną nad Bornholmem. Duńczycy zareagowali natychmiast

Mamy nadzieję wkrótce gościć setki gości ze Stargardu i okolic, a także z całej Polski i nie tylko! – potwierdza Ernst Warish – Zapraszamy wszystkich na Festiwal Nauki, który otwieramy jesienią!

Wszystkie informacje znajdziesz już dziś na stronie: scn-filary.pl I na Twoim profilu na Facebooku FILARY CENTRUM NAUKI STARGARD.

firmy (eh)

Wideo

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com