Znaleziono związek między ideologią polityczną, nudą i naruszeniem zasad zdrowia publicznego

Znaleziono związek między ideologią polityczną, nudą i naruszeniem zasad zdrowia publicznego

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Waterloo w Kanadzie wykazało, że ludzie, którzy są konserwatywni politycznie i skłonni do nudy, częściej łamią zasady zdrowia publicznego.

Wcześniejsze badania wykazały związek między narażeniem na nudę a łamaniem zasad dystansu społecznego, które zostały wprowadzone podczas pandemii COVID-19. W nowym badaniu kanadyjscy naukowcy odkryli, że związek ten był bardziej wyraźny u osób, które wyznają silne ideologie polityczne – zwłaszcza konserwatywne.

Naukowcy poprosili ponad 900 osób, aby odpowiedziały na pytania dotyczące nudy, ideologii politycznej, przestrzegania środków zdrowia publicznego, takich jak noszenie maski lub brak kontaktów towarzyskich poza domem. Następnie zastosowali różne techniki analizy statystycznej, aby zbadać zależności i zależności leżące u podstaw tych elementów.

„Wiele działań związanych ze zdrowiem publicznym, takich jak noszenie maski czy przyjmowanie szczepionki, stało się wysoce upolitycznione” – mówi James Dankert, profesor psychologii na Uniwersytecie Waterloo. Z nudów uważają, że łamanie zasad pomaga im odzyskać poczucie sensu życia i tożsamości” – wyjaśnia badaczka.

Naukowcy zwracają uwagę, że wyniki badań wskazują na potrzebę przekazywania jasnych komunikatów, które podkreślają siłę tożsamości i funkcjonowania społeczności (np. „wszyscy jesteśmy w tym razem”) oraz interwencji podkreślających zbiorowe wartości w kontekstach, które przemawiają bezpośrednio do społeczeństwa. konserwatyści.

Na przykład wiadomości od pracowników służby zdrowia lub polityków powinny koncentrować się na tym, co ludzie mogą robić, a nie na tym, czego nie wolno im robić. Według naukowców takie wiadomości mogą pomóc ludziom ustalić, jak się czują, a także zachować swoją tożsamość i kontrolować swoje życie.

„Wiele ograniczeń zostało mocno upolitycznionych, a wiele komunikatów rządowych skupia się na osobistej odpowiedzialności” – zauważa Dunkert. “Ludzie mogą być niechętni blokowaniu, postrzegają to jako zagrożenie na wyciągnięcie ręki – a większość z nas nie lubi tych informacji. Skupienie się na wspólnej wartości – co nas łączy ze sobą i na pozytywnych rzeczach, które możemy odzyskać, jeśli wszyscy pracujemy razem może być znacznie lepszą strategią, aby jednocześnie pozostać przy naszej naturze” – dodaje.

READ  Kolumbijczycy są pewni, że nauka – nauka będzie lepsza w tym roku

Więcej na ten temat: https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11031-021-09888-0 (PAP)

Autor: Agnieszka Niewińska-Lewicka

anl / agt /

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com