Wszyscy módlcie się i kupujcie buty. Na jarmarku na Bemowie powstanie kościół


2021-05-21
19:02Iowa sas

StanAutor: W takiej właśnie przestrzeni będzie dziś zlokalizowany kościół, Iowa Sas


Pomysł wydaje się co najmniej kontrowersyjny. Świątynia pojawi się obok sklepów z butami, bielizną i akcesoriami do domu. Tendencja ta jest odwrotna w niektórych miastach na całym świecie, gdzie w budynkach kościelnych pojawiają się sklepy czy mieszkania. The Christian Community West chce stworzyć swoją niszę handlową. Umowa najmu zawarta jest na 10 lat.

Raport antenowy 21 maja 10:00

Kościół to lud

Według założycieli Kościoła chrześcijańskiego Zachodu modlitwa jest równie ważna jak ubieranie się czy kupowanie chleba. Tutaj spełniamy kilka podstawowych potrzeb. Musimy jeść lub się ubrać. Dla nas duchowe potrzeby człowieka są również podstawowe – Mówi Adam Dolinsky, pastor wspólnoty zachodnich chrześcijan w Warszawie.

Kościół jako budynek nie jest dla tej wspólnoty przestrzenią sakralną i oddzielnym budynkiem. Prawdziwy kościół tworzą ludzie, którzy ufają Bogu i podążają za Bogiem, czyli wierzący. Dlatego w kościele w centrum handlowym nie będzie miejsca na same uroczystości.– Jeśli rozglądasz się po kościołach ewangelickich w Polsce, to przeważnie są sale konferencyjne z miejscami dla dzieci, aw nich tak – w niedziele jest szkółka niedzielna, ale w tygodniu są wykorzystywane na różne sposoby – Wielebny mówi. W tym przypadku sala spotkań będzie również przestrzenią dla organizacji pozarządowych z Bemowa.

Hulajnogi elektryczne – kilkadziesiąt interwencji w Warszawie. Miasto kontroli …

READ  Trwa nabór do prywatnego przedszkola dwujęzycznego


Ambitny plan = duży nakład

Obecnie 350 metrów kwadratowych, które staną się siedzibą zachodniej wspólnoty chrześcijańskiej, składa się z surowej betonowej posadzki i pomalowanych ścian na potrzeby istniejącej tu niegdyś sali zabaw.

Plan tego, co powstanie w tym miejscu jest bardzo ambitny:

  • Sala konferencyjna na 120 osób z zapleczem multimedialnym, w której oprócz nabożeństw kościelnych chcemy organizować warsztaty, wykłady, spotkania, szkolenia i różnorodne wydarzenia kulturalne, a także we współpracy z lokalnymi inicjatywami – zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży,
  • Kawiarnia z zapleczem gastronomicznym i możliwością adaptacji do przestrzeni coworkingowej, gdzie można porozmawiać przy kawie i spotkać się w mniejszym lub większym gronie,
  • Dwie sale dla dzieci, które posłużą do organizacji zajęć edukacyjnych, gier i warsztatów dla okolicznych rodzin.
  • Punkt konsultacyjno-doradczy dla wsparcia psychicznego.

Do wykonania całego projektu maksymalnie do 500 tys. Zł. Połowa z tego została już naliczona. Resztę można zapłacić w formie dostawy. The Christian Community Western chce otworzyć swoją siedzibę na targach w trzecim kwartale tego roku.

Masz interesujący nas temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego wydarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i aktualności z Twojej okolicy!

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x