Wśród „gigantów nauki” nie było miejsca nawet dla noblisty. IPN: Nie zapominamy o kobietach

Wśród „gigantów nauki” nie było miejsca nawet dla noblisty.  IPN: Nie zapominamy o kobietach

Instytut Pamięci Narodowej chce przypomnieć wszystkim pokoleniom jak polerowanie Wynalazcy i naukowcy przyczynili się do rozwoju świata. W “Science Giants” jest 12 naukowców. Niestety nie ma wśród nich ani jednej kobiety.

Obejrzyj wideo
Wywiad z twórcami „Rojsta” [Popkultura]

Instytut Pamięci Narodowej organizuje referendum, w którym nie ma kobiet. Wydaje oświadczenie w sprawie

Po burzy medialnej związanej z niedoborem Płeć żeńska Kandydaci w referendum „gigantów nauki”, Instytut Pamięci Narodowej wydał specjalne oświadczenie stwierdzające, że „podstawą kampanii jest publikacja Instytutu Historii Nauki PAN, wydana przez Instytut do Historii Nauki PAN „Polski wkład w nauki przyrodnicze i techniczne. Słownik polskich i polskich odkrywców, wynalazców i pionierów w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych”, pod redakcją prof. dr hab. Bolesława Orowskiego.

W plebiscycie „Giganci nauki” można głosować na: Mariana Adama Rigowskiego, Stanisława Marcina Ulama, Ignasiego Moiseki, Rudolfa Weigla, Jana Kzucheralskiego, Stefana Vadislava Baricę, Aleksandra Wasiockiego, Stanisława Wojciesusa, Tunsidos Rogalskiego i Jerzego Wendę Rudlickiego.

„Słownik jest zdigitalizowany, a biografie wybitnych Polek i mężczyzn są dostępne na stronie projektu odpowiednio w dwóch wersjach w języku polskim i angielskim. Wśród nich znajdziemy biografie wielu kobiet, m.in.w. Maria Skłodowskiej-Curie” – czytamy w oświadczeniu.

Znaleziono pamiątki jednego z więźniów Auschwitz. Instytut Pamięci poszukuje krewnych

IPN tłumaczy, że „nie zapomina o kobiecie”. Zachęca do głosowania w ankiecie

IPN wyjaśnia, że ​​w pierwszym rankingu pojawiają się tylko wybrane postacie z II RP, które: sylwetki Został już pokazany w kalendarzu IPN 2021 oraz w krótkich metrażach. Zachęca również ludzi do głosowania i poznawania cech innych naukowców.

„Kobiety są częścią historii Polski i IPN nie zapomina o nich ani w kampanii gigantów nauki, ani w kampaniach edukacyjnych i publikacjach” – mówi Narodowy Instytut Pamięci Narodowej. Instytut dodał, że w ostatnim czasie opublikował kilka broszur o kobietach, które przyczyniły się do rozwoju Polski.

READ  Spotkania ministra ze środowiskiem akademickim w Kaliszu - Ministerstwo Edukacji i Nauki

naga atrakcjaKontrowersje wokół „magii nagości”. KRRiT chce ukarać ZOOM TV za nadawanie programu randkowego

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com