„WF z AWF” – Uruchomienie kształcenia nauczycieli z udziałem Ministra Edukacji i Nauki – Ministerstwo Edukacji i Nauki

„WF z AWF” – Otwarcie szkoleń dla nauczycieli z udziałem Ministra Edukacji i Nauki

01.06.2021

Dziś 1 czerwca br. Na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie praktyk pedagogicznych w ramach programu MEiN i AWF „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”. Około 100 nauczycieli z województwa mazowieckiego zostało przeszkolonych pod okiem specjalistów AWF Warszawa. Łącznie na szkolenia zgłosiło się blisko 40 000 osób. nauczyciele.

– Chciałbym podziękować nauczycielom za świetną odpowiedź na ofertę, którą przygotowaliśmy ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i innych ośrodków z całego kraju – powiedział Przemislav Kzarnik, Minister Edukacji i Nauki podczas spotkania w AWF Warszawa.

Minister podziękował także nauczycielom za zaangażowanie w działania wspierające uczniów po powrocie do szkoły po epidemii.

– Dziękujemy za udział, to dla nas wielki zaszczyt – dla Ministerstwa i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego. Wiedzieliśmy, że program był świetny dla nauczycieli. Ale nie spodziewaliśmy się, że otrzyma tak dużo uwagi – podkreślił minister. W całym kraju do programu zgłosiło się około 40 000 osób. Nauczycieli wychowania fizycznego, mamy w Polsce łącznie 45 tys. Nauczyciele wychowania fizycznego. To świetne dane. To dowód, że odpowiedzieliście na wspaniałą ofertę akademii, ale macie też dużą odpowiedzialność wobec młodych ludzi, którzy oczekują od was wsparcia w odbudowie kondycji fizycznej – podkreślił minister.

Szkolenie nauczycieli – program WF od AWF

Program wsparcia uczniów MEiN i AWF został uruchomiony po pandemii „aktywnego powrotu do szkoły” w kwietniu tego roku. Specjaliści Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie we współpracy z innymi uczelniami w kraju kształcą nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych i średnich oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Nauczyciele, którzy ukończą szkolenie, będą mogli ubiegać się w swoich szkołach o dodatkowe środki semestralne dla uczniów.

READ  Śląsk. „Wirtualny pacjent” pomoże studentom medycyny w nauce – cztery

Od września br. Drugi etap programu – „Kluby sportowe” – rozpocznie poprawę kondycji fizycznej uczniów poprzez udział w dodatkowych bezpłatnych zajęciach sportowych. Każdy nauczyciel, który wziął udział w szkoleniu, otrzyma certyfikat – jego szkoła będzie mogła ubiegać się o dodatkowe środki na zajęcia sportowe. Taki jest warunek programu. Lekcje rozpoczną się we wrześniu. Planujemy dla studentów zajęcia dwa razy w tygodniu po 60 minut w 20-osobowych grupach. W tym roku – co najmniej 300 tys. Godziny pór roku.

Trwa zatrudnienie na szkolenia. Do tej pory w całym kraju zarejestrowało się około 40 000 osób. nauczyciele. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.wfzawf.pl.

Więcej informacji o programie.

Wideo

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x