W kosmosie odkryto kolejny element życia الفضاء

| Astronomia / Fizyka

Wszystkie komórki na Ziemi zbudowane są z błon fosfolipidowych. teraz W kosmosie można było zaobserwować cząsteczki fosfolipidów. Odkrycie to jest kolejnym dowodem potwierdzającym hipotezę, że życie pojawiło się na Ziemi dzięki składnikom z kosmosu.

Życie pojawiło się na Ziemi około 4,4 miliarda lat temu, zaledwie kilkaset lat po powstaniu Układu Słonecznego. Więc pytanie brzmi, jak to się stało tak szybko ze złożonych cząsteczek niezbędnych do istnienia życia? Jedną z możliwych odpowiedzi jest: te cząsteczki są już w kosmosie i stamtąd przybyły na Ziemię.

Do tej pory w kosmosie zaobserwowano prekursory białek – aminokwasy lub prekursory rybonukleotydów, które tworzą DNA. Teraz okazuje się, że w kosmosie są też fosfolipidy.

Victor Rivilla wraz z kolegami z Hiszpańskiego Centrum Astrobiologii w Madrycie donoszą o odkryciu w kosmosie etanoloaminy, ważnego składnika najprostszych fosfolipidów. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla teorii o pochodzeniu życia na Ziemi, ale także dla innych planet i ich satelitów we Wszechświecie.Odkrywcy mówią.

Cząsteczka została zaobserwowana podczas analizy światła z międzygwiazdowego obłoku molekularnego Sagittarius B2, który znajduje się zaledwie 390 lat świetlnych od centrum Drogi Mlecznej. Naukowcy od dawna wiedzą, że jest to obszar bogaty w molekuły organiczne.

Hiszpanie najpierw przeprowadzili symulację widma światła, które powinno wydzielać etanoloaminę w niskich temperaturach panujących w badanej chmurze. Następnie spojrzeli na Strzelca B2 i znaleźli dla siebie odpowiednie widma.
Wcześniej etanoloaminę znaleziono na meteorytach. Uważa się, że mógł powstać na nich w wyniku niezwykłych reakcji, jakie zaszły na asteroidzie, z której powstał meteoryt. Teraz okazuje się, że ta cząsteczka jest wszechobecna znacznie bardziej niż wcześniej sądzono.

Rivella i jego zespół uważają, że etanoloamina mogła być obecna w mgławicy, z której powstał Układ Słoneczny i stamtąd dotarł na Ziemię.

Życie fosfolipidy przestrzeń kosmiczna Etanoloamina

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x