W Dubaju otwarto najgłębszy basen do nurkowania na świecie

W Dubaju otwarto najgłębszy basen do nurkowania na świecie

Kierując się lekką i nastrojową muzyką, nurkowie mogą eksplorować obszar wypełniony 14,6 milionami litrów wody, co odpowiada pojemności sześciu basenów olimpijskich.

Godzina nurkowania kosztuje od około 500 zł do 1500 zł w zależności od wymaganego sprzętu, ponieważ odwiedzający mogą nurkować i snurkować bezpłatnie, ponieważ nurkowie wstrzymują oddech. Obecnie atrakcja jest otwarta tylko dla zaproszonych gości, ale pod koniec lipca rozpocznie się przyjmowanie rezerwacji od wszystkich chętnych.

Basen, który jest wyposażony w ponad 50 kamer – do celów rekreacyjnych i bezpieczeństwa – został zweryfikowany przez Księgę Rekordów Guinnessa, która potwierdziła, że ​​jest “15 metrów głębszy niż gdziekolwiek indziej”, według Agence France-Presse.

Obiekt z basenem przypomina muszlę ostrygi, nawiązując do historycznego dziedzictwa poławiaczy pereł w Emiratach. Jest to również największa podwodna wytwórnia filmowa w regionie.

Położony nad brzegiem Zatoki Arabskiej i otoczony pustynią, Dubaj słynie z rekordowych luksusowych atrakcji, takich jak kryty ośnieżony stok narciarski, duże parki wodne i najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa.

INTERIA.PL Biznes na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj aktualności gospodarcze

READ  Restauracja zapewniająca przyjazną przestrzeń dla weteranów i społeczności

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com