Uniwersytet Harvarda poszukuje artefaktów pozostawionych przez obce cywilizacje w kosmosie

Uniwersytet Harvarda poszukuje artefaktów pozostawionych przez obce cywilizacje w kosmosie

Raport służb amerykańskich o spotkaniach i obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) oraz kontrowersje wokół pierwszej pozaziemskiej asteroidy w Układzie Słonecznym doprowadziły do ​​tego, że niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) stale przewijają się w mediach w tym roku. Teraz, dzięki projektowi Galileusza, UFO nie powinno z nich znikać.

Jak powiedział w rozmowie z nami kilka miesięcy temu Avi Loeb, do niedawna dziekan Harvard School of Astronomy, jeśli we wszechświecie istniały zaawansowane, technologiczne i egzotyczne cywilizacje, to musiały wyprodukować wiele urządzeń, które w kosmos przez całą swoją historię, a ostatecznie jako “śmieci kosmiczne”, nieaktywne sondy przemierzające kosmos. Co więcej, według naszego ankietera, te technologiczne śmieci mogą być po prostu „Oumuamua”, pierwszą pozasłoneczną asteroidą, którą astronomowie zaobserwowali opuszczając Układ Słoneczny w 2017 roku.

Projekt Galileo

Sam Avi Loeb właśnie ogłosił uruchomienie specjalnej grupy naukowców z wielu instytucji naukowych na całym świecie, którzy w ramach Projektu Galileo będą badać i badać dowody na istnienie lub przeszłość pozaziemskich cywilizacji technologicznych (ETC).

W ramach projektu naukowcy będą analizować dane zebrane za pomocą obecnie budowanej sieci teleskopów, które będą stale monitorować niebo, ucząc jednocześnie algorytmów sztucznej inteligencji do wykrywania potencjalnych artefaktów astronomicznych, a także aktywnych instrumentów naukowych tworzonych przez prąd lub wymarłe pozaziemskie cywilizacje technologiczne.

W 2017 roku świat po raz pierwszy zobaczył obiekt międzygwiezdny przechodzący przez nasz Układ Słoneczny. Obserwacje astronomiczne wykazały, że „Oumuamua ma bardzo niezwykłe właściwości, których nie da się wyjaśnić w sposób naturalny. Możemy teraz tylko spekulować, czy zachowanie tego obiektu można wytłumaczyć jakimś nieznanym zjawiskiem naturalnym, czy też musimy przyznać, że Oumuamua była obiektem stworzonym przez cywilizację pozaziemską, na przykład żagiel słoneczny lub antena komunikacyjna, co znacznie lepiej wyjaśnia jego zachowanie. […] Biorąc pod uwagę odkrycie w ostatnich latach obfitości planet w siedliskach różnych gwiazd, planet, na których może istnieć życie, naukowcy z Projektu Galileo doszli do wniosku, że nie możemy dłużej odrzucać możliwości istnienia pozaziemskich cywilizacji technologicznych tylko dlatego, że nas piętnują.

– przekonuje profesor. Loeb w komunikacie prasowym.

Dzięki projektowi Galileo naukowcy planują stworzyć sieć teleskopów średniej wielkości i wysokiej rozdzielczości połączonych z detektorami, kamerami i systemami komputerowymi. Wszystkie zebrane przez nich dane będą publicznie dostępne. Podobnie wszystkie analizy naukowe będą przejrzyste i dostępne dla zainteresowanych stron.

READ  Wystawa stołeczna ... Przejdź przez Jacka Adamasa w Co-Art Center ...

Algorytmy sztucznej inteligencji zostaną wykorzystane do analizy danych, które z czasem nauczą się rozpoznawać w danych obiekty pochodzenia ziemskiego, od ptaków, balonów, dronów po satelity.

W wywiadzie dla Spider’s Web A. Avi Loeb zapewnia, że ​​specjalnie na potrzeby tego projektu zostanie stworzona sieć teleskopów z lustrami o średnicy 25 cm, która pozwoli na obserwację nocnego nieba obiektów, których zachowanie odróżnia je od asteroid czy meteorytów, a jednocześnie od wszystkich. stale latające obiekty w ziemskiej atmosferze.

Więcej szczegółów poznamy już dziś na konferencji prasowej, która rozpocznie się o 18:00 w powyższym oknie. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów. Nie zmienia to jednak faktu, że Galileo może zwrócić się do nowego projektu poszukiwania cywilizacji pozaziemskich (SETI), a przy takich inicjatywach im większe szanse na przełomowe odkrycia, tym lepsze i większe.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com