Tarnowskie Góry: Rewitalizacja i nowe koncepcje przestrzeni miejskiej

Tarnowskie Góry: Rewitalizacja i nowe koncepcje przestrzeni miejskiej

  • Modernizacja Tarnowskiego Rynku i Starego Miasta to dopiero początek wszelkich prac. Teraz przyszedł czas na inne place miejskie
  • Mieszkańcy chcieli, aby piesi i rowerzyści mieli więcej praw w centrum miasta. Dlatego ten światowy trend widoczny jest również w Tarnowskich Górach
  • W mieście znajduje się również strefa relaksu na skrzyżowaniu Mudżahedinów. Piastuska, Lumba i Krakowska. Znajdziemy tam między innymi stację słoneczną do ładowania naszych urządzeń
  • Rewitalizacja obejmie również inne miejsca: teren przed Halą Targową, Placem Wolności i Placem Towarzystwa Przyjació Dzieci.

Rynek w Tarnowskich Górach jest jednym z najpiękniejszych na całym Górnym Śląsku. Nic więc dziwnego, że w centrum miasta regularnie prowadzone są szeroko zakrojone prace. Instalowane są tu między innymi nowe siedziska, stojaki na rowery czy inne elementy małej architektury.

Wiele zmian dostrzegamy także w planie rewitalizacji starówki Tarnowskich Gór. Nowe kostki na chodnikach i drogach, uporządkowane miejsca parkingowe, nowe siedzenia, latarnie, tereny zielone, stoiska rowerowe, a nawet punkty poboru wody ze stawami dla zwierząt to tylko niektóre z czynności, które zostały ostatnio wykonane.

Świat poszukuje rozwiązań, które czynią miasta zdrowszymi i bardziej przyjaznymi do życia. Ponieważ od dawna dbamy o jakość środowiska, infrastrukturę i komfort mieszkańców Tarnowskich Gór, zaczynamy inwestować, dzięki czemu zagospodarujemy nasze centrum miasta. – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca prezydenta ds. gospodarczych.

Zdjęcie: materiały prasowe

W budowie jest teren rekreacyjny w Lumbie

Biegnie po późniejszych ulicach i zachowuje dawny charakter

Przebudowa obejmuje ulice: Królika, Szymały, Dolna, Lewka, Rymera, Ratuszowa, Osmańczyka, Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka, Mleczna, Jurczyka w Tarnowskich Górach. Mudżahedini zostali już odnowieni. Nowaka, na którym wyznaczono m.in. parking dla autobusów turystycznych, pozwalający na bezpieczną komunikację pasażerów. Również ul. Strzeleckiej i ul. Stalmach. Obecnie prace będą odbywać się w Mudżahedinie. Szymała, Królik i plac synagogi, na którym był rynek.

READ  Redakcja Tygodnika Powszechnego przenosi się do nowej siedziby

We wnętrzach starego miasta wykorzystujemy materiały w postaci odzyskanych kostek kamiennych: od zrekonstruowanych ulic, po płyty granitowe i kostki granitowe, aby zachować dawny charakter metod komunikacyjnych. – mówi Johanna Chiseuska, naczelnik miejskiej administracji ulic i mostów.

Zdjęcie: materiały prasowe

Wizualizuj obszar w pobliżu roztworu obojczyka

Nie tylko rynek i stare miasto. Więcej obszarów do aktywacji

Ale wcześniej władze miejskie zapowiadały, że modernizacja tarnogórskiego Rynku i Starego Miasta to dopiero początek remontu. Planowane są kolejne rewitalizacje, w tym: teren przed Halą Targową, Placem Wolności i Placem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Działania te wpisują się w światowy trend wyprowadzania samochodów z centrów miast, przywracania ruchu pieszego i rowerowego.

Chill out w Tarnowskich Górach? Najlepiej w strefie relaksu!

Mieszkańcy i goście mogą już korzystać z pierwszej strefy relaksu przy skrzyżowaniu ul. Piastuska, Lumba i Krakowska. Znajdziemy tam nowe miejsca siedzące, stację słoneczną do ładowania naszych urządzeń elektronicznych oraz zorganizowane tereny zielone. Wszystkie utrzymane są w stylu nawiązującym do ławek i apartamentów, które pojawiły się niedawno na Rynku.

Oddajemy miasto mieszkańcom, zabieramy je do samochodów – mówi burmistrz Arkadiusz z Czech, dodając, że lokalizacja dzielnicy, znajdująca się na skrzyżowaniu ulic, była nieprzejezdna dla samochodów. Stali obok stojących tam garnków, które nie wyglądały atrakcyjnie. – Ponieważ teren nie jest użytkowany, postanowiliśmy zaaranżować teren zielony i odpocząć na nim – On tłumaczy.

Główne założenia ww. Inwestycji to poprawa bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki przestrzeni, ale także dostosowanie terenu do potrzeb osób niepełnosprawnych i nawiązanie do historycznej urbanistyki miasta.

To kolejne działania, które pokazują, że w Tarnowskich Górach dba się o powolne wyprowadzanie ruchu samochodowego poza centrum miasta, a może w tym pomóc m.in. ogromny parking, który powstał w Tarmilo. Wkrótce rozpocznie się również budowa węzła komunikacyjnego. Mieszkańcy sami oczekiwali takich decyzji, którzy w miejskim plebiscycie głosowali za wycofaniem ruchu samochodowego ze starożytnego miasta Tarnovsky Gori.

READ  Szymon Hołownia: PO mówi o usunięciu PiS. Pytanie o PiS - Ruch Polska 2050

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com