Tarnowskie Góry: Rewitalizacja i nowe koncepcje przestrzeni miejskiej

  • Modernizacja Tarnowskiego Rynku i Starego Miasta to dopiero początek wszelkich prac. Teraz przyszedł czas na inne place miejskie
  • Mieszkańcy chcieli, aby piesi i rowerzyści mieli więcej praw w centrum miasta. Dlatego ten światowy trend widoczny jest również w Tarnowskich Górach
  • W mieście znajduje się również strefa relaksu na skrzyżowaniu Mudżahedinów. Piastuska, Lumba i Krakowska. Znajdziemy tam między innymi stację słoneczną do ładowania naszych urządzeń
  • Rewitalizacja obejmie również inne miejsca: teren przed Halą Targową, Placem Wolności i Placem Towarzystwa Przyjació Dzieci.

Rynek w Tarnowskich Górach jest jednym z najpiękniejszych na całym Górnym Śląsku. Nic więc dziwnego, że w centrum miasta regularnie prowadzone są szeroko zakrojone prace. Instalowane są tu między innymi nowe siedziska, stojaki na rowery czy inne elementy małej architektury.

Wiele zmian dostrzegamy także w planie rewitalizacji starówki Tarnowskich Gór. Nowe kostki na chodnikach i drogach, uporządkowane miejsca parkingowe, nowe siedzenia, latarnie, tereny zielone, stoiska rowerowe, a nawet punkty poboru wody ze stawami dla zwierząt to tylko niektóre z czynności, które zostały ostatnio wykonane.

Świat poszukuje rozwiązań, które czynią miasta zdrowszymi i bardziej przyjaznymi do życia. Ponieważ od dawna dbamy o jakość środowiska, infrastrukturę i komfort mieszkańców Tarnowskich Gór, zaczynamy inwestować, dzięki czemu zagospodarujemy nasze centrum miasta. – mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca prezydenta ds. gospodarczych.

Zdjęcie: materiały prasowe

W budowie jest teren rekreacyjny w Lumbie

Biegnie po późniejszych ulicach i zachowuje dawny charakter

Przebudowa obejmuje ulice: Królika, Szymały, Dolna, Lewka, Rymera, Ratuszowa, Osmańczyka, Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka, Mleczna, Jurczyka w Tarnowskich Górach. Mudżahedini zostali już odnowieni. Nowaka, na którym wyznaczono m.in. parking dla autobusów turystycznych, pozwalający na bezpieczną komunikację pasażerów. Również ul. Strzeleckiej i ul. Stalmach. Obecnie prace będą odbywać się w Mudżahedinie. Szymała, Królik i plac synagogi, na którym był rynek.

READ  Humanistyka. Nowe spojrzenie na naukę

We wnętrzach starego miasta wykorzystujemy materiały w postaci odzyskanych kostek kamiennych: od zrekonstruowanych ulic, po płyty granitowe i kostki granitowe, aby zachować dawny charakter metod komunikacyjnych. – mówi Johanna Chiseuska, naczelnik miejskiej administracji ulic i mostów.

Zdjęcie: materiały prasowe

Wizualizuj obszar w pobliżu roztworu obojczyka

Nie tylko rynek i stare miasto. Więcej obszarów do aktywacji

Ale wcześniej władze miejskie zapowiadały, że modernizacja tarnogórskiego Rynku i Starego Miasta to dopiero początek remontu. Planowane są kolejne rewitalizacje, w tym: teren przed Halą Targową, Placem Wolności i Placem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Działania te wpisują się w światowy trend wyprowadzania samochodów z centrów miast, przywracania ruchu pieszego i rowerowego.

Chill out w Tarnowskich Górach? Najlepiej w strefie relaksu!

Mieszkańcy i goście mogą już korzystać z pierwszej strefy relaksu przy skrzyżowaniu ul. Piastuska, Lumba i Krakowska. Znajdziemy tam nowe miejsca siedzące, stację słoneczną do ładowania naszych urządzeń elektronicznych oraz zorganizowane tereny zielone. Wszystkie utrzymane są w stylu nawiązującym do ławek i apartamentów, które pojawiły się niedawno na Rynku.

Oddajemy miasto mieszkańcom, zabieramy je do samochodów – mówi burmistrz Arkadiusz z Czech, dodając, że lokalizacja dzielnicy, znajdująca się na skrzyżowaniu ulic, była nieprzejezdna dla samochodów. Stali obok stojących tam garnków, które nie wyglądały atrakcyjnie. – Ponieważ teren nie jest użytkowany, postanowiliśmy zaaranżować teren zielony i odpocząć na nim – On tłumaczy.

Główne założenia ww. Inwestycji to poprawa bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki przestrzeni, ale także dostosowanie terenu do potrzeb osób niepełnosprawnych i nawiązanie do historycznej urbanistyki miasta.

To kolejne działania, które pokazują, że w Tarnowskich Górach dba się o powolne wyprowadzanie ruchu samochodowego poza centrum miasta, a może w tym pomóc m.in. ogromny parking, który powstał w Tarmilo. Wkrótce rozpocznie się również budowa węzła komunikacyjnego. Mieszkańcy sami oczekiwali takich decyzji, którzy w miejskim plebiscycie głosowali za wycofaniem ruchu samochodowego ze starożytnego miasta Tarnovsky Gori.

READ  "Zmiana mentalności to proces" Kiedy odbędzie się mecz Hiszpania-Polska?

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x