Szwajcaria. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na szczyt Biden-Putin

Szwajcaria.  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na szczyt Biden-Putin

Około 3000 żołnierzy i policji bezpieczeństwa będzie obserwować spotkanie prezydentów USA i Rosji, które odbędzie się 16 czerwca w Genewie. Władze w Bernie podjęły również decyzję m.in. o tymczasowym ograniczeniu przestrzeni powietrznej.

W piątek rząd Szwajcarii zatwierdził nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Obejmują one rozmieszczenie 1000 żołnierzy i kontrolę przestrzeni powietrznej przez Szwajcarskie Siły Powietrzne. Około 900 policjantów przyjedzie do Genewy z innych regionów kraju, co zwiększy siły policyjne w mieście do około 2000 funkcjonariuszy.

Oglądaj transmisję na żywo w TVN24 GO

Ministerstwo Obrony poinformowało w oświadczeniu, że ograniczenia przestrzeni powietrznej, które będą obowiązywać od godziny 8 rano we wtorek 15 czerwca do godziny 17 w czwartek 17 czerwca, nie wpłyną na komercyjne loty obsługiwane przez lotnisko w Genewie.

Około 3000 żołnierzy i policji będzie monitorować bezpieczeństwo podczas spotkania prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina.TREZZINI WALKI / PAP / EPA

„Jesteśmy bardzo czujni”

Policja federalna i Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowały, że przed szczytem nie otrzymały żadnych pogróżek. Podkreślono jednak, że „zagrożenie terrorystyczne utrzymuje się na wysokim poziomie w Szwajcarii i Europie”. „Jesteśmy bardzo uważni” – podkreślił.

Władze lokalne ogłosiły w czwartek, że szczyt odbędzie się w XVIII-wiecznym dworku w publicznym parku z widokiem na jezioro.

Główne źródło obrazu: TREZZINI WALKI / PAP / EPA

READ  Browary Warszawskie. Restauracja Robert Lewandowski i wiele innych restauracji. Jakie są wrażenia z projektu na Woli?

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com