Stoczniowy boom! Odkryj nowe miejsca rozrywki w Gdańsku

Mieszkańcy Trójmiasta zakochali się w imprezach „Stoczniowych”, o czym świadczą ogromne kolejki do wejścia.

Fot. Łukasz Unterschuetz / Trójmiasto.pl

Nie tylko 100-cznia i Elektryków. Na postoczniowych terenach Gdańska powstają nowe plenerowe miejsca rozrywki, punkty gastronomiczne, miejsca do spędzania czasu, a nawet kluby sportowe. Sprawdzamy, co jeszcze można odkryć w tej okolicy i gdzie możemy spodziewać się otwarcia w nadchodzących tygodniach.

Trójmiejska Kultura i Rozrywka – Nadchodzące Wydarzenia

po sukcesie 100 lat A Ulica Elektryków Na terenach postoczniowych jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się nowe miejsca, lokale rozrywkowe, punkty kulturalne i gastronomiczne. Wiele z nich swoją nieformalną i industrialną atmosferą nawiązuje do istniejących. Jednak każdy z nich poszukuje nowych rozwiązań, które wyróżniają się na tle innych.

Nowa historia się rozwinie Przed historycznym budynkiem dyrekcjiMapaktóry niedawno przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam nowa strefa rozrywki i rekreacji, Plac Dyrekcji, nowe miejsce spotkań mieszkańców Trójmiasta. W przeciwieństwie do 100 Days nie będzie składał się z kontenerów. Podstawowym materiałem budowlanym powinny być konstrukcje wykonane z konstrukcji warstwowych, czyli rusztowania metalowe od wielu lat wykorzystywane w stoczni do różnego rodzaju prac, w tym stoczniowych i remontowych.

Gospodarze miejsca Paweł Skawiński Od lat zajmuje się scenografią i Konrad Brodowski – Gastronomia, współzałożyciel klubu Then oraz Projektu Trójząb (Montelansino).

– Zostaliśmy również zaproszeni do zespołu projektowego Aleksandra Załuska, projektantka przestrzeni i przestrzeni, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, w swoim portfolio posiada wiele ciekawych aranżacji rekreacyjnych. Będzie to operator kolejowy eliksir Z Gdańsk, który został uznany za najlepszy koktajl bar w Polsce. Można więc śmiało powiedzieć, że “zespół jest silny” – zadeklarował Konrad Brodowski. Chcemy też ponownie wykorzystać potencjał food trucków. Zachowując tradycję ruchu i tworząc najbardziej zróżnicowaną ofertę, nasi goście będą mogli co tydzień odkrywać nowe smaki.
W planach jest także stworzenie nowych wydarzeń muzycznych, takich jak festiwal z lokalnymi jazzmanami, podczas którego można będzie przedstawiać młode talenty.

– Obszar musi być aktywny Cały dzieńDlatego planujemy wiele codziennych zajęć, np. zajęcia fitness z poczęstunkiem „Dupa na lato”. Nie zabraknie również elementów artystycznych. Tworzymy połączony projekt nasze miejsce Ze społecznością mieszkańców Gdańska i okolic, swoistą galerią sztuki twarzy. Chcemy również zapewnić rozrywkę dzieciom, na przykład organizując turniej Mario na froncie budynku.

Czytaj też: Twórcy Elektryków Street – zdefiniowaliśmy nowy trend w rozrywce w Polsce

To miejsce z niezwykłą „sceną”” złomowisko Usytuowany w Mudżahedinach. nitroMapa, przed Halą 29. Jak mówią jej twórcy, ma być miejscem odpoczynku, relaksu, słuchania muzyki, jedzenia i picia, a wszystko to nad wodą, na tle dźwigów Stoczni Gdańskiej.

– Wpadliśmy na pomysł stworzenia złomowiska dla słynnych starych samochodów, ale w nowej odsłonie – mówi Bartłomiej Wiśniewski ze Złomem. – Mamy nie tylko styl junk man, ale także niepowtarzalną scenerię, bo tylko my mamy Podgląd wody na żywo I statki, na których widać stocznię. Jeśli chodzi o nasze samochody to mamy emeryta 12-metrowy autobus, mamy mercedesa z lat 70-tych, który jest naszym pokazem, który stoi na kontenerze i jest widoczny z mostu. Mamy też starą Skodę i kilka innych pojazdów, które chcemy podarować drugiemu facetowi. Są nie tylko ozdobione ScrapYard, ale mogą być również częściowo wykorzystane – na przykład w autobusie znajduje się platforma. Samochody są oświetlone w nocy, co wygląda świetnie.
ScrapYard jest otwarty od czwartku do niedzieli. czwartek w godzinach 16-24piątek 16-3soboty 13-3A w niedziele 13-24. Każdy dzień ma inną tematykę, organizatorzy zapowiadają ciekawe wydarzenia. Muzycznie ScrapYard reklamuje przede wszystkim elektronikę i alternatywny pop.

WARZIST POP-ART Jest to klimatyzowana przestrzeń zbudowana na poprzednim obiekcie Stoczni SchichuGdzie znajduje się warsztat Dlaczego Wasa. położony blisko 100 dni, w Mudżahedinach. Popiełuszki 3Mapa.

– To połączenie obiektu gastronomicznego z kulturą, sztuką, przestrzenią sportową i ogromnym kawałkiem historii – mówi twórca, Marcin Sternick. – Poniedziałek i wtorek to czas na nasze zajęcia sportowe i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas treningu na torze wojownicy ninja. W każdą środę planujemy cykl koncertów jazzowych na żywo z udziałem muzyków z Trójmiasta. W czwartki będzie można przychodzić na nasze seanse kinowe pod chmurką, czyli wszelkiego rodzaju projekcje z poziomu fotela. Piątki i soboty będą dniami klubowymi i to jest serce Warsztatu Pop Art. DJ jest w firmie Melex od prawie pół wieku, gdzie DJe stawiają muzyczny światopogląd na głowie. GUS miesza się tu z piosenkami Karela Gotta czy Abe. Z drugiej strony niedziele będą czasem kultury, spotkań ze sztuką, balów i wystaw artystycznych związanych ze środowiskiem absolwentów gdańskiej ASP. Już teraz możemy ogłosić, że wśród planowanych wydarzeń m.in. Wystawa tęskniłem za tym chcesz, artysta multimedialny, rzeźbiarz, malarz.
Jak zapewniają organizatorzy, dochód z działalności zostanie przeznaczony na remont zabytkowego miejsca.

– Otrzymane środki planujemy przeznaczyć na remont dachu hali 86B, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Departament Ochrony Zabytków – dodaje Marcin Sternek.
Zobacz też: Kolejne złagodzenie ograniczeń w czerwcu. Co się zmieni?

Jak się okazało, tereny stoczni przystosowano nie tylko do miejsc rekreacji. w czerwcu, W jednej z salMapa Przy ul. Elektryków Brzostek Top Team.

– To ma być klub młodzieżowy – opowiadają właściciele Masaż protetyczny ja Lucina Mach. – Kilka kroków od Stoczni Gdańskiej, gdzie ludzie walczyli o wolność, solidarność i sprawiedliwość, chcemy kontynuować walkę o lepszą przyszłość i marzenia młodych ludzi. Chcemy stworzyć miejsce, które stanie się stocznią talentów.
Brzostek Top Team to stowarzyszenie, które działa od ponad 10 lat i organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Zbierz grupę razem więcej 100 Młodzi gracze, głównie dzieci. Oprócz treningu bokserskiego stowarzyszenie działa również Dobroczynność. Obecnie działa
zbieranie funduszy Wyremontować i zaadaptować budynki w stoczni tak, aby mogła pełnić funkcję sali gimnastycznej.

Chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie schronienie i będzie mógł realizować swoją pasję. Chcemy zapewnić dzieciom i młodzieży, z rodzin chorych, zagrożonym wykluczeniem, a także narażonym na bolączki cywilizacyjne, opiekę i miejsce do rozwoju – dodają właściciele.

kilka miesięcy temu Poinformowaliśmy również o zamknięciu Protokultury نادي Club. Jak wyczytałem w pożegnalnym oświadczeniu, decyzja była niezależna od twórców klubu. Obecnie w tym miejscu otworzył się nowy klub zawalony domMapa.

Również w budowie w stoczni Sala montażowaMapa, czyli budynek ze 114 wykończonymi i umeblowanymi loftami o funkcji hotelowej. Zabytkowy budynek dawnej montowni silników okrętów podwodnych zostanie odrestaurowany z zachowaniem charakterystycznego wystroju galerii. Inwestycję realizuje Euro Styl z Grupy Dom Development. Wewnątrz znajdzie się centrum konferencyjne, jadalnia, część biurowo-usługowa. Planowany termin oddania loftów to grudzień 2022 roku.

Spaceruj po niepozornej stoczni. Przyjrzeliśmy się mniej znanym miejscom

Warto również zwrócić uwagę na ojca. Mielżyński Restauracja & Wine Bar w Remiza strażacka Stoczni CesarskiejMapaKtóry ma się otworzyć tej jesieni. Remiza strażacka powstała w 1884 roku i początkowo pełniła funkcje administracyjno-socjalne. W 1903 r. przekształcono go w siedzibę straży pożarnej, w której mieścił się dom dla powozów konnych i stajnia dla koni dla straży pożarnej. Budynek objęty jest ochroną konserwatorską. Trwający remont nie tylko poprawia jego stan, ale także podkreśla unikatowe detale, takie jak ślizgi przeciwpożarowe, stalowe bramy i strzelnice. Przedmioty te zostaną starannie odrestaurowane, aby przypominały historię remizy.

Na mapie pojawiły się również nowe punkty 100 lat. przesmyk to nowa przestrzeń zewnętrzna, Znajduje się pomiędzy dwoma salamiMapa Z pięknym widokiem na dźwigi stoczniowe, w których organizowane są pokazy filmowe i koncerty. W 100czni otwarte są również dwa nowe saloniki 94B ja 31B. Jedna została zamieniona na showroom, a druga to warsztaty, wystawy, wystawy i zajęcia sportowe. Z drugiej strony pojawił się w kontenerach 100-dniowych gości w tym roku Płaski robotczyli połączenie serwisu rowerowego i kawiarni, ale także sklepu Kubek CDziała zgodnie z filozofią minimalizacji odpadów.

Przy wymianie nowych miejsc w stoczni nikt nie może zapomnieć o następujących elementach Ulica Elektryków. Ten sezon już otwarty na zewnątrz 33dowolna nowa przestrzeń, które są wprowadzane przez W4Mapa, o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, działa sześć dni w tygodniu i jest miejscem, w którym można zjeść i odpocząć, zwłaszcza w ciągu dnia. Elektrycy również dostali nową kawiarnię dystans, znajduje się w holu Przysiad z jedzeniem W4. To małe pomieszczenie, czarno-białe, niekoniecznie przypominające kawiarnię, ale jak mówią twórcy, taki był efekt. Możesz nie tylko wypić kawę, ale także zamówić napoje.

Na terenie cesarskiej stoczni powstanie również budynek dyrekcji بناء Budowa statków Titano. To właśnie ta koncepcja będzie realizowana na morze z południa Polski. Jej twórcy to nieistniejąca metropolia przestrzeni Niższe Młyny z Krakowa. To tu przez pięć lat odbywała się kultowa impreza w dawnej fabryce tytoniu działającej w pobliżu centrum Krakowa. Twórcy Stoczni Tytano chcą wykorzystać swoje doświadczenie w Krakowie przy tworzeniu nowego konceptu w Trójmieście.

Projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie. Zdecydowanie chcemy stworzyć nową funkcjonalność dla wielu sal i stworzyć tam przestrzeń do działań społecznych, kulturalnych i artystycznych – zapowiada Anna Zimanek Od Fundacji Tytano.
Z drugiej strony planuje stworzyć miejsce dla kreatywnych prac SCG Stocznia Centrum Gdańsk. Jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej, Zakład Budowy Okrętów 31B, zlokalizowany przy ulicy Stolarzy, tuż przy nabrzeżu, będzie nową przestrzenią do rozwoju biznesu. Miejsce będzie można wynająć, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

READ  Mój projekt biurowy to inwestycja w zwiększenie produktywności | Jaworzno - Portal Społecznościowy - jaw.pl

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

All Rights Reserved

Read also x