Śląsk. „Wirtualny pacjent” pomoże studentom medycyny w nauce – cztery

Śląsk.  „Wirtualny pacjent” pomoże studentom medycyny w nauce – cztery

Jak brak snu wpływa na nasze zdrowie?

Wirtualny pacjent to symulacja komputerowa, która częściowo pomoże klinicystom w przyszłości zastąpić kontakt z „prawdziwym” pacjentem. Oprogramowanie będzie dostępne na smartfony, tablety lub zwykłe komputery, dzięki czemu specjaliści z dziedziny medycyny będą mogli w każdej chwili skontaktować się z nim w celu rozwiązania przypadków klinicznych.

słuchać

04:27 _PR4_AAC 2021_06_16-12-44-16. mp3 Jak działałby „wirtualny pacjent” dla śląskich studentów? (Stacja Naukowa / Cztery)

W ramach programu studenci będą mogli również zadawać pytania pacjentom. Do tej pory było to możliwe na piśmie, a teraz program rozpoznaje mowę. – Hipotetyczny pacjent będzie mógł zapytać o choroby i problemy, które zgłasza, a także o swoją historię medyczną czy problemy rodzinne – wyjaśnił Thomas Francos, dziekan Kolegium Nauk Medycznych Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Student zbierze odpowiedzi na te pytania, ale także będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie badania. Laboratorium i obrazowanie. Po uzyskaniu wyników przeprowadzi dokładną ocenę i analizę oraz będzie mógł zasugerować diagnozę, a następnie sposób leczenia – powiedział gość czwórki. – W przyszłości będzie też przykład i podkreślona możliwość oceny skuteczności leczenia i wprowadzania ewentualnych modyfikacji.

bbw 1200.jpg

Czy grozi nam epidemia otyłości?

Słuchać:

Jak wyjaśnił, najważniejsza spośród możliwości, jakie daje wirtualna analiza zdrowia pacjenta, to praktyczna wiedza zdobyta przez studentów, ale także możliwość jej oceny przez wykładowców. – Wykazać mocne i słabe strony, dzięki którym studenci będą mogli szybciej i skuteczniej podnosić swoje kwalifikacje – twierdzi ekspert.

Sprawdź także:

Wirtualny pacjent będzie mógł symulować m.in. choroby cywilizacyjne. – obejmie zawał mięśnia sercowego, niewydolność krążenia, cukrzycę, choroby onkologiczne, a także choroby neurologiczne, m.in. Udar – wyliczał Tomas Francos. Pojawią się również duszności, bóle różnego rodzaju i trudności w chodzeniu. Powiedział: Tu jest pełna dowolność, bo będzie można dodawać objawy.

READ  Musk, Bezos i Branson inwestują w turystykę kosmiczną

***

Tytuł programu: stacja naukowa

Prowadzić: Patrick Konievicزيف

Opracowała: Weronika Puszkar

Data wydania: 165.06.2021

czas emisji: 12.47

kd

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com