Robot z MIT pomoże osobom niepełnosprawnym się ubrać

Robot z MIT pomoże osobom niepełnosprawnym się ubrać

Samo zadanie nie jest łatwe – ubieranie osoby wymaga bezpieczeństwa, zręczności i szybkości. Naukowcy z MIT CSAIL stworzyli algorytm, który utrzymuje równowagę między tymi cechami i pozwala nosić odpowiednią odzież. Główny problem polega na tym, że ludzie szybko dostosowują się do innych i mogą łatwo pomóc komuś się ubrać – Boty muszą się tego nauczyć od zera.

Naukowcy z MIT CSAIL opracowali algorytm, który umożliwia „bezpieczne kolizje” w celu uniknięcia uderzenia przedmiotów (tu: osoby ubranej). Robot może więc dotknąć człowieka więcej niż jeden raz, ale pod warunkiem, że jego wpływ na osobę jest minimalny. Shen Li z Massachusetts Institute of Technology informuje, że bardzo trudno jest stworzyć algorytmy zapobiegające zadaniu przez maszynę bólu, a jednocześnie Pozwól na bezbolesny kontakt z kimś. Ta metoda polega na znalezieniu właściwych ścieżek podczas ubierania się i jednocześnie zachowaniu bezpieczeństwa. Poniżej możesz obejrzeć film z całego procesu.

Jeśli chodzi o robotykę, niedawno przejęty przez firmę Hyundai Boston Dynamics zdecydował się na wykorzystanie siedmiu robotów Spot. Aby wykonać złożony taniec. Z kolei Korea Południowa zamierza wkrótce wysłać roboty oparte na sztucznej inteligencji do strefy zdemilitaryzowanej z Koreą Północną.

READ  Turystyka kosmiczna dla szerszej grupy? Wyścig Bezosa Bransona może pomóc

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com