Rektor Uniwersytetu: Tylko miejsca w amerykańskich akademikach na szczepienia

Rektor Uniwersytetu: Tylko miejsca w amerykańskich akademikach na szczepienia

Tylko osoby w pełni zaszczepione – Rektor Uczelni prof. Ryszarda Kozyczyka.

Prezydent uczelni powiedział studentom, że od 1 października lekcje będą się zaczynać w murach uczelni, a nie online, chyba że „sytuacja epidemiczna pogorszy się na tyle, by pokrzyżować te plany”. Wezwał wszystkich, którzy jeszcze nie otrzymali szczepionki, aby „zatroszczyli się o siebie, swoje rodziny i kolegów, których spotkacie na uniwersytecie”.

“Nie uzależniamy prawa do uczęszczania na zajęcia w murach uczelni od szczepienia, co pozostawia odpowiedzialną wolność i racjonalną opiekę nad sobą i innymi. Z wyjątkiem jednego” – napisał profesor. Ryszarda Kozyczyka.

“Tylko osoby, które zostały w pełni zaszczepione, będą mogły zakwaterować się w akademikach, co należy potwierdzić odpowiednią książeczką szczepień lub zaświadczeniem Covid. A korytarze akademików narażają na szczególne ryzyko infekcji” – dodał.

Rektor Uczelni zapowiedział, że w czasach zagęszczenia mieszkań na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane punkty szczepień.

Mieszkańcy województwa śląskiego – głównie studenci Uniwersytetu Śląskiego – otrzymali do tej pory 4059 139 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. 1 884 867 osób zostało w pełni zaszczepionych. (PAPKA)

Autor: Anna Gumuka

kolor / ing /

READ  Mobilne Centrum Kultury 2021 - Oswa

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com