Protestowanie ideologii edukacji i nauki. “Czarnek to nie KUL”

Protestowanie ideologii edukacji i nauki.  “Czarnek to nie KUL”

Slogany na transparentach: „Historia oprze się na tobie”, „Wolna nauka = ​​wolni ludzie”, krzyczą: „Solidarność jest naszą bronią” i krytyczne słowa o stanie polskiej szkoły – to był czwartkowy pokaz przed Muzeum Narodowym w Krakowie, który zgromadził m.in. innych przedstawicieli świata nauki.

Jeden z występów zgromadził się m.in. na placu przed Muzeum Narodowym. Przedstawiciele środowiska akademickiego i polityków odbyły się pod hasłem: „Widzę ciemność…w proteście przeciwko ideologii edukacji i nauki”. Inicjatorami były organizacje obywatelskie, związki nauczycieli i uczonych oraz partie polityczne.

Demonstranci przybyli na miejsce, niosąc transparenty z hasłami „Historia cię wyrównuje”, „Kisrnak nie jest fajny” i „Wolna nauka = ​​wolni ludzie”. „Solidarność jest naszą siłą”, „Wolność, równość i edukacja”, „Nie damy wam uniwersytetu”, skandowali zgromadzeni.

Jak informowali organizatorzy, wszystkie te środowiska”Chcą pokazać swój sprzeciw władzom Ministerstwa Edukacji i Nauki wprowadzając do szkół i uczelni treści nieoparte na wiedzy naukowej, przeciwstawiając się naciskom na naukowców i nauczycieli, czy próbom przejmowania uczelni, niewygodnym zwolnieniom i tworzeniu nowych , ideologiczne, ultrakonserwatywne szkoły”.

Podczas wydarzenia zwrócono uwagę na aktualną sytuację w Krakowie in Uniwersytet Edukacyjnyktórych władze restrukturyzują zatrudnienie zwalniając część pracowników. W tej sprawie interweniowali przedstawiciele lewicy. W odpowiedzi Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła czynności kontrolne w celu sprawdzenia zgodności uczelni z prawem pracy.

Stanowisko władz UP nie jest zgodne m.in. z prof. Janusza Majszrika. Nawet uczciwi ludzie myśleli, że jesteśmy uniwersytetem na skraju bankructwa – powiedział, zauważając, że takie państwo ma usprawiedliwiać „działania ekstremistyczne”. Dziesiątki osób, które zostały już zwolnione, padły ofiarą tych ekstremalnych aktów. Jestem jedną z tych osób. (…) Ale bez względu na to, co z nami zrobią, sposób, w jaki to robią, jest jeszcze bardziej irytujący: nie ma rozmów, nie ma dyskusji i nikt z nas nie został zaproszony do żadnej rozmowy, aby wyjaśnić swoje stanowisko. – Potwierdzony.

READ  Spotkania ministra ze środowiskiem akademickim w Kaliszu - Ministerstwo Edukacji i Nauki

Profesor zaapelował do zgromadzonych o czujność i aktywność. Powinieneś też być aktywny, zwłaszcza jako pracownicy uczelni, bo słaby opór czyni cię niegrzecznym. Coś o tym wiem Dodano Majcherka. Traktuj losy mojej uczelni, której poświęciłem 35 lat mojego życia, jako przestrogę wskazany.

W imieniu nauczycieli głos zabrała Grażyna Zagórny. Jestem prostym nauczycielem (…); Czujemy, że gorset jest coraz ciaśniejszy, a kufa robi się coraz większa – naprawdę tak się czuje. Światło tej lampy jest słabe i słabe – Potwierdził przedstawiciel inicjatywy „Protest z wykrzyknikiem”.

Mówiąc również, dr. Maciej Grodzicki z Inicjatywy Kadrowej Uniwersytetu Jagiellońskiego do udziału. Założyliśmy związek zawodowy właśnie dlatego, że baliśmy się wydarzeń takich jak te, które mają miejsce na Uniwersytecie Pedagogicznym الجامعة – Powiedział.

Sprawdź również: Protest na Krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. „To czystka polityczna”

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com