Prestiżowa nagroda dla UB. Tylko 6 z tych koncesji zostało przyznanych w kraju

Prestiżowa nagroda dla UB.  Tylko 6 z tych koncesji zostało przyznanych w kraju

Uniwersytet w Białymstoku został wyróżniony nagrodą przyznawaną uczelniom, które wnoszą „największy wkład w wyróżnienie nauki polskiej na świecie”.

obrazek: JF

Prestiżowa nagroda przyznana Uniwersytetowi Waszyngtońskiemu

University of Buffalo znalazł się wśród 6 polskich uczelni uhonorowanych nagrodą ELSEVIER Research Impact Leaders Award za rok 2020. Wyróżnienie to przyznawane jest za: „wniesienie największego wkładu w rozwój polskiej nauki na świecie”. Uniwersytet w Białymstoku zwyciężył w kategorii Nauki Przyrodnicze (dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych).

– To wielki zaszczyt dla Uniwersytetu w Białymstoku. Byłem zaszczycony otrzymaniem tej prestiżowej nagrody. Otrzymaliśmy go po raz pierwszy. Mam nadzieję, że zmotywuje to naszych naukowców również z innych dziedzin badawczych, aw przyszłości również ich praca będzie uhonorowana – mówi profesor. Izabela Święcicka, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu w Białymstoku.

Prestiżowe nagrody przyznawane są od 2016 roku w 6 kategoriach: w zakresie nauk rolniczych i przyrodniczych, nauk inżynieryjno-technicznych, nauk humanistycznych, nauk o zdrowiu i nauk medycznych, nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk społecznych. Kapituła wyłaniająca zwycięzców uwzględniła przede wszystkim wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, publikacji z udziałem współautorów zagranicznych oraz wskaźnik cytowań w danej dyscyplinie.

Uniwersytet Podlaski wyprzedził Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Żylonie Górze

Do nagród Research Impact Leader Awards 2020, które zdobył Uniwersytet Waszyngtoński, nominowano: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Zielonogórski. Nasza uczelnia ma najwyższe oceny za wzrost liczby publikacji o 30% oraz wzrost liczby autorów o 28%. Co więcej, publikacje naszych naukowców okazały się lepsze od podobnych publikacji, a 20% ich pracy ukazało się w najpopularniejszych czasopismach, takich jak Physical Review D, Astrophysical Journal i Astrophysical Journal Letters. Często cytowano artykuły z astronomii, chemii i biologii.

Należy również podkreślić, że ponad 45% prac naukowych powstało we współpracy z autorami zagranicznymi.

– Należy zauważyć, że w ostatnich latach Uniwersytet Białostocki plasuje się bardzo dobrze w międzynarodowych rankingach. Otrzymujemy nagrody i certyfikaty na skalę światową, takie jak Research Impact Leaders Awards. To powód do dumy i zachęta do dalszego rozwoju naukowego – dodaje Svićica.

READ  Stypendia Fundacji DKMS dla Młodych Naukowców

Pozostali zwycięzcy

Uniwersytet Rzeszowski został zwycięzcą w kategorii Nauki Rolnicze w 2020 roku, a nagrodę 2020 Research Impact Leader Award w kategorii Inżynieria i Technologia przyznano Politechnice Lubelskiej. W kategorii humanistycznej najlepiej wypadła Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, aw naukach medycznych – Uniwersytet Jagielloński. Statuetka z zakresu nauk społecznych trafiła do Politechniki Częstochowskiej.

Ceremonia wręczenia nagród ELSEVIER Research Impact Leaders Awards odbyła się podczas konferencji „Polish Universities in the World Perspective – Ranking and Strategic University Management”, zorganizowanej przez instytucję edukacyjną „Perspektywy” z udziałem Konferencji Dziekanów Szkół Akademickich w Polsce. oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com