Pożar garażu płonący artystyczną przestrzeń katedry; Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

„Wszystko jest niszczone przez dym i mam na myśli, że garaż nadal stoi, ale większość, jeśli nie cała zawartość została utracona”.

Treść artykułu

W małym garażu w Dzielnicy Katedralnej Gerald Sol od ponad dziesięciu lat organizuje wydarzenia artystyczne, pokazy filmowe i spotkania.

„W ciągu ostatnich kilku dni było to bardziej studio artystyczne niż parking” – powiedział Saul, adiunkt i kierownik wydziału filmowego na Uniwersytecie Regina.

Żółty warsztat artystyczny Argyle’a, często nazywany YAGG, jest teraz zamknięty do odwołania po spaleniu w czymś, co uważa się za podpalenie.

Saul powiedział, że w nocy 15 maja, około godziny 11:30, usłyszał krzyki dochodzące z alei za jego domem.

Więc Saul powiedział: “Pobiegliśmy tam. Cóż, ktoś podpalił garaż”. A teraz jest to bardzo niefortunne.

Według Saula, kamera sąsiada pokazuje osobę zapalającą wiązkę patyków w pobliżu garażu.

Gerald Saul był gospodarzem sztuk i przedstawień w Yellow Argyle Art Garage w ciągu ostatniej dekady. Zdjęcie: TROY FLEECE /Regina Leader Post

Kiedy Regina Fire and Protection Services rzuciła się do ognia, Saul robił, co mógł, z wężem ogrodowym, dopóki nie przybyli profesjonaliści.

Treść artykułu

Saul powiedział: Wszystko zostało zniszczone przez dym, mam na myśli, że garaż nadal stał, ale większość, jeśli nie całość, została utracona.

YAAG miał być miejscem prezentacji podczas tegotygodniowego Festiwalu Sztuki w Wiosce Katedralnej. W ciągu roku Saul od czasu do czasu kręci filmy i realizuje projekty w garażu lub garażu.

READ  Francja: Air France odwołuje lot Paryż-Moskwa; Rosja nie zgodziła się na zmianę kursu

Dla Saula nie liczy się sam garaż – ani przerażająca perspektywa zakupu drewna w miarę wzrostu ceny – ale w mieście jest mniej miejsca, aby mieszkańcy Reginy mogli podzielić się swoimi historiami i zobaczyć siebie na ekranie.

„Wykorzystanie filmu jako powodu spotkania jest dla mnie najważniejsze” – powiedział.

Na poziomie osobistym brak dostępu do społeczności YAAG lub możliwość spotkania się ze studentami i innymi twórcami filmowymi był ciosem dla Saula podczas pandemii.

To był trudny rok ”.

We wtorek wieczorem przygotuj się na pożegnanie z YAAG pięciominutowym filmem, często pokazywanym, ze zdjęciami nocy, w której spłonął garaż.

Ludzie przychodzili oglądać, gromadzić się i komunikować ze sobą na bezpieczną odległość.

– Prawdopodobnie zniknie. To zależy od twojego ubezpieczenia, ale garaż jest w złym stanie.

W noc pokazu nastrój był daleki od ponurego.

„Wreszcie możemy spotkać się z niektórymi osobami twarzą w twarz” – powiedział. Kiedy ludzie byli w serialu, Saul powiedział, że są szczęśliwi, że się widzą i szczęśliwi, że znów są razem.

Wzmocniony tym uczuciem Saul planuje odbudowę.

Powiedział: „Chcę nowej przestrzeni, wrócimy w taki czy inny sposób”.

[email protected]

Wieści zdają się docierać do nas przez cały czas szybciej. Od aktualizacji COVID-19 po politykę, przestępczość i wszystko inne – może być trudno nadążyć. Mając to na uwadze, Regina Leader-Post stworzyła biuletyn zatytułowany Aflam Headlines, który może być codziennie dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x