Pożar garażu płonący artystyczną przestrzeń katedry; Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

Pożar garażu płonący artystyczną przestrzeń katedry;  Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

„Wszystko jest niszczone przez dym i mam na myśli, że garaż nadal stoi, ale większość, jeśli nie cała zawartość została utracona”.

Treść artykułu

W małym garażu w Dzielnicy Katedralnej Gerald Sol od ponad dziesięciu lat organizuje wydarzenia artystyczne, pokazy filmowe i spotkania.

„W ciągu ostatnich kilku dni było to bardziej studio artystyczne niż parking” – powiedział Saul, adiunkt i kierownik wydziału filmowego na Uniwersytecie Regina.

Żółty warsztat artystyczny Argyle’a, często nazywany YAGG, jest teraz zamknięty do odwołania po spaleniu w czymś, co uważa się za podpalenie.

Saul powiedział, że w nocy 15 maja, około godziny 11:30, usłyszał krzyki dochodzące z alei za jego domem.

Więc Saul powiedział: “Pobiegliśmy tam. Cóż, ktoś podpalił garaż”. A teraz jest to bardzo niefortunne.

Według Saula, kamera sąsiada pokazuje osobę zapalającą wiązkę patyków w pobliżu garażu.

Gerald Saul był gospodarzem sztuk i przedstawień w Yellow Argyle Art Garage w ciągu ostatniej dekady. Zdjęcie: TROY FLEECE /Regina Leader Post

Kiedy Regina Fire and Protection Services rzuciła się do ognia, Saul robił, co mógł, z wężem ogrodowym, dopóki nie przybyli profesjonaliści.

Treść artykułu

Saul powiedział: Wszystko zostało zniszczone przez dym, mam na myśli, że garaż nadal stał, ale większość, jeśli nie całość, została utracona.

YAAG miał być miejscem prezentacji podczas tegotygodniowego Festiwalu Sztuki w Wiosce Katedralnej. W ciągu roku Saul od czasu do czasu kręci filmy i realizuje projekty w garażu lub garażu.

READ  Francja: Air France odwołuje lot Paryż-Moskwa; Rosja nie zgodziła się na zmianę kursu

Dla Saula nie liczy się sam garaż – ani przerażająca perspektywa zakupu drewna w miarę wzrostu ceny – ale w mieście jest mniej miejsca, aby mieszkańcy Reginy mogli podzielić się swoimi historiami i zobaczyć siebie na ekranie.

„Wykorzystanie filmu jako powodu spotkania jest dla mnie najważniejsze” – powiedział.

Na poziomie osobistym brak dostępu do społeczności YAAG lub możliwość spotkania się ze studentami i innymi twórcami filmowymi był ciosem dla Saula podczas pandemii.

To był trudny rok ”.

We wtorek wieczorem przygotuj się na pożegnanie z YAAG pięciominutowym filmem, często pokazywanym, ze zdjęciami nocy, w której spłonął garaż.

Ludzie przychodzili oglądać, gromadzić się i komunikować ze sobą na bezpieczną odległość.

– Prawdopodobnie zniknie. To zależy od twojego ubezpieczenia, ale garaż jest w złym stanie.

W noc pokazu nastrój był daleki od ponurego.

„Wreszcie możemy spotkać się z niektórymi osobami twarzą w twarz” – powiedział. Kiedy ludzie byli w serialu, Saul powiedział, że są szczęśliwi, że się widzą i szczęśliwi, że znów są razem.

Wzmocniony tym uczuciem Saul planuje odbudowę.

Powiedział: „Chcę nowej przestrzeni, wrócimy w taki czy inny sposób”.

[email protected]

Wieści zdają się docierać do nas przez cały czas szybciej. Od aktualizacji COVID-19 po politykę, przestępczość i wszystko inne – może być trudno nadążyć. Mając to na uwadze, Regina Leader-Post stworzyła biuletyn zatytułowany Aflam Headlines, który może być codziennie dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com