Politycy Partii Liberalno-Socjalistycznej i lewicy kwestionują powrót Donalda Tuska do polityki wewnętrznej

Politycy Socjalistycznej Partii Socjalistycznej i lewicy otrzymali, bez przekonania i wątpliwości, pojawiające się w ostatnich dniach doniesienia o możliwym powrocie Donalda Tuska na polską scenę polityczną. – Nie widzę dla niego miejsca – powiedział PAP poseł PSL-KP Krzysztof Paszyk.

Z kolei według Krzysztofa Jawkowskiego (z lewej) ponowne zaangażowanie Tuska w politykę wewnętrzną jeszcze bardziej spolaryzowałoby polską politykę.

Kilka dni temu media podały, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Tusk nie zaprzeczył tym doniesieniom. Zapytany w piątek w TVN24 o powrót do polskiej polityki powiedział, że jest “gotowy podjąć każdą decyzję” psychicznie, emocjonalnie i życiowo “aby pomóc odwrócić bieg bardzo niebezpiecznych dla Polski wydarzeń”. realizując wszelkie ambicje osobiste, ale w celu przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Krzysztof Paszyk, komentując te doniesienia, powiedział w rozmowie z PAP, że nie widzi obecnie miejsca dla Donalda Tuska na polskiej scenie politycznej. “Za bardzo nie widzę przestrzeni, w której Donald Tusk jest aktywnie zaangażowany w politykę wewnętrzną. Tak, jest miejsce na jego uważne komentarze i obserwacje, ale nie widzę zbyt wiele miejsca na jego aktywną rolę lidera” – zaznaczył POSEŁ.

Jego zdaniem ewentualnego powrotu Tuska do polityki wewnętrznej spodziewają się Jaroslav Kaczyński i kierownictwo PiS. “Wtedy PiS będzie łatwiej uprawiać politykę. Mogą wrócić do pokonanych linii politycznych: Tusk-Kaczyński” – zaznaczył Pazik.

„Donald Tusk nie widzi dla siebie miejsca jako aktywnego lidera” – dodał. Poseł Pazik zapewnił, że „jego partia, z której wyszedł, by odgrywać rolę europejską, ma prezydenta, którego kadencja wciąż trwa. Debata o koalicjach z Donaldem Tuskiem to polityczna fantazja”.

W rozmowie z PAP prezes Klubu Lewicy zaznaczył, że były lider Partii Pracy “nie pozostawił polskiej polityki w wielkiej chwale”. “Dziś powrót Donalda Tuska też nie będzie łatwy, bo jeszcze bardziej spolaryzuje polską scenę polityczną i zjednoczy podział na + tych od Kaczyńskiego + i + od Tuska +” – powiedział Gawkowski.

READ  Najciekawsza wiadomość tygodnia - nauka [16.05.2021]

Jak zaznaczył, polska polityka potrzebuje świeżego powietrza, a Donald Tusk może wnieść do niej „więcej gęstego powietrza”. “Nie jestem zbyt optymistyczny, jeśli Tusk zapowiada swój powrót, a jednocześnie nie rozumiem tych na trybunie, którzy myślą, że może być jej wybawcą. W polityce trzeba szukać nowych liderów, a nie wracać do stary, bo gdy ktoś wejdzie na starą rzekę na czas Po drugie, może się okazać, że porażka jest bliższa niż zwycięstwo ”- podkreślił poseł.

Zapytany, co jego zdaniem mogłoby pomóc skrzynce pocztowej, Gawkowski odpowiedział, że wbrew pozorom wspiera Borysa Budkę, by mógł „przesunąć platformę cywilną w prawo”. Jego zdaniem „ważne forum” to dobry partner dla lewicy i innych partii opozycyjnych, a także „okazja do pozytywnej rozmowy o tym, jak wyrwać władzę PiS”.

Zdaniem polityka lewicy najważniejsza dla skrzynki jest dziś mocna podstawa programowa. „Wyraźnie tego brakuje i myślę, że na tym powinien się dziś skupić Boris Budka, żeby program był czytelny, żeby platforma nie wyróżniała się wieloma sprawami, tak jak jest do tej pory” – podkreślił.

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x