Partner Samuela Górskiej broni modelu. Wraca do nonsensu „ideologii homoseksualnej”

Partner Samuela Górskiej broni modelu.  Wraca do nonsensu „ideologii homoseksualnej”

Modelka Samuela Górska podpisała kontrakt ze swoimi sponsorami i dużą częścią polskiego internetu, po tym, jak wypowiedziała się przeciwko LGBT i „żydostwom”, które rzekomo zniszczyły nasz kraj. Jedną z niewielu osób, które broniły celebrytki, jest jej partner Rafai Turkovsky. Problem w tym, że jego słowa nie są lepsze.

Skandal wokół Samuely Górskiej trwa od kilkudziesięciu godzin, ale przyniósł więcej zwrotów akcji i nowych wydarzeń niż wiele hollywoodzkich thrillerów. Jedna z uczestniczek czwartej edycji programu „Top Model” wygłosiła przemówienie do oficjalnego mediatora związku i niespodziewanie poparła tę partię polityczną. Przy okazji wymieniłem wszystkie powody, dla których to zrobiła, a między innymi było nawiązanie do niepożądanych w naszym kraju LGBT i „Żydów”. Fani Górskiej do tej pory, wspierane przez nich marki i inne celebrytki nie pozostały głuche na antysemickie i bardzo homofobiczne wypowiedzi.

W przypadku jednego z nich krytyka Samuely Górskiej doprowadziła do czkawki. Wszystko dlatego, że algorytm Instagrama nałożył zakaz na profil Maffashion. Było to najprawdopodobniej spowodowane przekierowaniem filmu zawierającego złośliwe treści. To jednak nic w porównaniu z krytyką, która padła na szczyt modelu wspierającego związek. Niestety, oprócz całkowicie słusznego sprzeciwu wobec jej antysemickiej i homofobicznej retoryki w przestrzeni internetowej, skierowano wiele nienawistnych i karalnych gróźb. Przynajmniej tak mówi Rafai Turkowski, z którym pracuje.

Uczestnik „Top Model” opublikował dwie wiadomości na Instastory. W pierwszym przeciwstawił się nienawiści, a w drugim sam ją wysłał.

Wyjaśnijmy jedną rzecz – obrażanie jednej osoby i życzenie śmierci innej osobie nigdy nie jest odpowiedzią. Bez względu na to, jak bardzo okazujesz nienawiść, reagowanie w ten sam sposób nigdzie Cię nie zaprowadzi. Jest to nie tylko nieetyczne, ale również całkowicie szkodliwe. Czy w ten sposób zniknie z Polski homofobia? Oczywiście nie. Wręcz przeciwnie, w ten sposób afirmujemy tylko ludzi takich jak Samuel Górska z przekonaniem, że wypowiadają się z pozycji moralnej wyższości. W tym samym czasie Rafai Turkovsky również się myli.

READ  Chernik: Będziemy krajem w Europie o najwyższym stopniu wolności

Może myśleć, że wskazywanie cudzej hipokryzji jest dobrą obroną antygejowskich poglądów jego partnera, ale tak nie jest. A powtarzanie argumentu o „ideologii gejowskiej” wcale nie pomaga. Ponownie, w tym ideologicznym rzędzie, prawa strona próbuje stworzyć zamek, który spełnia swoje zadanie. Wcześniej miała to być „gender” (oczywiście użyto tego zupełnie błędnie i bez najmniejszego zrozumienia, czym jest płeć), teraz jest to „ideologia”. Za każdym systemem wartości lub przekonaniem stoją ludzie, którzy cierpią z powodu agresji i przemocy. Zakrywanie nienawiści słowami o zwalczaniu ideologii w żaden sposób nie zmienia oceny takiego stanowiska. Właśnie.

* Główny obraz z YouTube.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com