Nie tylko Kukuruźnik – to najważniejsze samoloty bojowe ZSRR i Rosji

  • Związek Radziecki intensywnie rozbudowywał swoją flotę powietrzną od początku lat trzydziestych, ale tempo rozwoju spowolniły czystki stalinowskie.
  • Związek Radziecki był jedynym krajem podczas II wojny światowej, w którym jednostki lotnicze służyły wyłącznie kobietom.
  • W naszej galerii znajdziesz najsłynniejsze radzieckie i rosyjskie instrumenty ostatnich lat
  • Więcej z tych tematów można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Wcześniej pokazaliśmy Wam galerię zdjęć amerykańskich samolotów wojskowych, od których zaczynaliśmy, bo to Amerykanie – bracia Wright – zapoczątkowali w ogóle erę lotnictwa. Jednak po drugiej stronie świata, w nowym kraju, który stał się Związkiem Radzieckim w 1918 r., Szerzyły się aspiracje komunistów do władzy. Wyróżniał się także ewolucją lotnictwa. Choć wczesne lata ZSRR nie były szczególnie widoczne w kontekście lotnictwa, Sowieci od początku lat 30. zaczęli intensywnie rozbudowywać swoje siły zbrojne, w tym oczywiście lotnictwo. Rozwój ten zahamował wiele czystek stalinowskich, które dosłownie zniszczyły personel lotniczy ZSRR i spowodowały paraliż decyzyjny (każdą decyzję konsultowano z Moskwą). W rezultacie, gdy wszedł w życie plan „Barbarossa”, czyli atak nazistowskich Niemiec na Związek Radziecki, to Sowieci dysponowali znacznie większą flotą powietrzną, ale ich katastrofalną organizacją, brakiem komunikacji, błędami decyzyjnymi i prostota. Panika spowodowała, że ​​mniej niż tysiąc samolotów Luftwaffe wleciało do radzieckiej przestrzeni powietrznej jak masło. Sowieci pierwszego dnia ofensywy mieli przytłaczającą przewagę liczebną, z około 20 000 po swojej stronie. Maszyny. Jednak na początku ataku – jak wiemy z historii – poniosły porażkę. Ale to nie samoloty były winne, tylko ludzie. W tym miejscu warto zauważyć, że Związek Radziecki był jedynym krajem w czasie II wojny światowej, który utworzył latające pułki kobiet, z których najsłynniejszym był 588. pułk bombowców lilii (później przemianowany na 46. nocny pułk bombowców gwardii nadzwyczajnej) walka z Niemcami). Nieoficjalna nazwa tej jednostki wiele mówi o tej jednostce: „Nocne Wiedźmy”. Był to najbardziej utytułowany oddział Sił Powietrznych ZSRR, wykonujący ponad 23 000 misji. Jakie samoloty latali „magowie”? W … Polikarpowe Po-2, Kukuruźniki, dip-drewno i płótno.

READ  Jakie rozwiązania należy zainstalować na dachu, aby zapewnić odpowiednią wentylację dachu?

Ambicje imperium komunistycznego nie skończyły się oczywiście wraz z II wojną światową i przez cały okres zimnej wojny Związek Radziecki konkurował ze Stanami Zjednoczonymi niemal we wszystkich aspektach, w tym w lotnictwie. Radzieccy inżynierowie zaprojektowali wiele maszyn nagrywających. Zapraszamy do naszej galerii.

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x