Nie tylko Kukuruźnik – to najważniejsze samoloty bojowe ZSRR i Rosji

Nie tylko Kukuruźnik – to najważniejsze samoloty bojowe ZSRR i Rosji

  • Związek Radziecki intensywnie rozbudowywał swoją flotę powietrzną od początku lat trzydziestych, ale tempo rozwoju spowolniły czystki stalinowskie.
  • Związek Radziecki był jedynym krajem podczas II wojny światowej, w którym jednostki lotnicze służyły wyłącznie kobietom.
  • W naszej galerii znajdziesz najsłynniejsze radzieckie i rosyjskie instrumenty ostatnich lat
  • Więcej z tych tematów można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Wcześniej pokazaliśmy Wam galerię zdjęć amerykańskich samolotów wojskowych, od których zaczynaliśmy, bo to Amerykanie – bracia Wright – zapoczątkowali w ogóle erę lotnictwa. Jednak po drugiej stronie świata, w nowym kraju, który stał się Związkiem Radzieckim w 1918 r., Szerzyły się aspiracje komunistów do władzy. Wyróżniał się także ewolucją lotnictwa. Choć wczesne lata ZSRR nie były szczególnie widoczne w kontekście lotnictwa, Sowieci od początku lat 30. zaczęli intensywnie rozbudowywać swoje siły zbrojne, w tym oczywiście lotnictwo. Rozwój ten zahamował wiele czystek stalinowskich, które dosłownie zniszczyły personel lotniczy ZSRR i spowodowały paraliż decyzyjny (każdą decyzję konsultowano z Moskwą). W rezultacie, gdy wszedł w życie plan „Barbarossa”, czyli atak nazistowskich Niemiec na Związek Radziecki, to Sowieci dysponowali znacznie większą flotą powietrzną, ale ich katastrofalną organizacją, brakiem komunikacji, błędami decyzyjnymi i prostota. Panika spowodowała, że ​​mniej niż tysiąc samolotów Luftwaffe wleciało do radzieckiej przestrzeni powietrznej jak masło. Sowieci pierwszego dnia ofensywy mieli przytłaczającą przewagę liczebną, z około 20 000 po swojej stronie. Maszyny. Jednak na początku ataku – jak wiemy z historii – poniosły porażkę. Ale to nie samoloty były winne, tylko ludzie. W tym miejscu warto zauważyć, że Związek Radziecki był jedynym krajem w czasie II wojny światowej, który utworzył latające pułki kobiet, z których najsłynniejszym był 588. pułk bombowców lilii (później przemianowany na 46. nocny pułk bombowców gwardii nadzwyczajnej) walka z Niemcami). Nieoficjalna nazwa tej jednostki wiele mówi o tej jednostce: „Nocne Wiedźmy”. Był to najbardziej utytułowany oddział Sił Powietrznych ZSRR, wykonujący ponad 23 000 misji. Jakie samoloty latali „magowie”? W … Polikarpowe Po-2, Kukuruźniki, dip-drewno i płótno.

READ  Znana jest nazwa i data otwarcia Stargardzkiego Centrum Nauki

Ambicje imperium komunistycznego nie skończyły się oczywiście wraz z II wojną światową i przez cały okres zimnej wojny Związek Radziecki konkurował ze Stanami Zjednoczonymi niemal we wszystkich aspektach, w tym w lotnictwie. Radzieccy inżynierowie zaprojektowali wiele maszyn nagrywających. Zapraszamy do naszej galerii.

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com