Musk, Bezos i Branson inwestują w turystykę kosmiczną

Musk, Bezos i Branson inwestują w turystykę kosmiczną
Wiadomość
sprzêt jestem miękki
9 lipca 2021, 08:45

Elon Musk, Jeff Bezos i Richard Branson inwestują ogromne pieniądze w firmy zajmujące się badaniem kosmosu, a dwóch z nich poleci w kosmos w lipcu. Po sukcesach finansowych tej ziemi trzech miliarderów poświęca niepokojącą ilość uwagi sposobom jej opuszczenia.

Po 2011 roku i ostatnich lotach amerykańskich promów Discovery, Endeavour i Atlantis, prawie dziesięć lat temu, kontrolę przejęła Rosja (i do pewnego stopnia Chiny, które w ostatniej dekadzie wysłały trzy misje pasażerskie). Wszystko wskazuje na to, że w XXI wieku miliarderów jest trzech?? Amerykanie i Brytyjczycy? Psuje skamieniały rynek lotów kosmicznych.

W wyścigu wzięło udział trzech przedsiębiorców wykonujących komercyjne loty w kosmos: Jeff Bezos z Blue Origin, Elon Musk, SpaceX, Richard Branson z Virgin Galactic. W lipcu tego roku dwóch z nich?? Branson i Bezos? Opuszczą ziemską atmosferę w rakietach wykonanych przez ich firmy i spędzą kilka minut w kosmosie. Musk nie wyraził jeszcze chęci opuszczenia naszej planety.

Chociaż Richard Branson jest oficjalnie NegatyA Trudno oprzeć się wrażeniu, że lot VSS Unity, jednostki zbudowanej przez Virgin Galactic, zaplanowany na 11 lipca, ma przede wszystkim ominąć Jeffa Bezosa. W wyścigu o tytuł pierwszego miliardera wystrzelił swoją rakietę w kosmos. Konkurujący projekt New Shepard Blue Origin ma polecieć w kosmos zaledwie 9 dni później, 20 lipca.

Kto lata w kosmosie?

Załogowe loty kosmiczne wykonują tylko trzy kraje (w nawiasach pierwsze loty): Rosja (1961), USA (1961) i Chiny (2003).

Loty bezzałogowe wciąż wymagają ogromnych nakładów finansowych, ale są łatwiejsze do zorganizowania niż wysyłanie ludzi w kosmos. Dlatego w bezzałogowym wyścigu kosmicznym bierze udział kilkanaście krajów: Rosja (1957), USA (1958), Francja (1965), Włochy (1967), Australia (1967), Japonia (1970), Chiny (1970) Wielka Brytania (1971), Indie (1980), Izrael (1988), Ukraina (1991), Iran (2009), Korea Północna (2012), Korea Południowa (2013) i Nowa Zelandia (2018). Ponadto Europejska Agencja Kosmiczna zorganizowała pierwszy bezzałogowy lot kosmiczny w 1979 roku.

READ  Studia na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Witelonka w Legnicy - Legnica

Galaktyka Panny?? niezwykły projekt

Miliarderzy udają się w kosmos. Tłok na orbicie i gwiazda turystyczna - Ilustracja #1

VSS Unity zawiera koncepcję ?? Jest to samolot kosmiczny na dużej wysokości, który startuje z samolotu macierzystego. ?? Źródło: Virgin Galactic

System kosmiczny Virgin Galactic wykorzystuje ogromny statek-matkę VMS Eve do podniesienia statku kosmicznego na odpowiednią wysokość w celu separacji i lotu w kosmos. Maksymalna liczba osób na pokładzie to sześć: czterech pasażerów i dwóch członków załogi.

Nalece do Bransona Virgin Galactic mo¿e ju¿ mieæ wed³ug Reuters Do 600 rezerwacji lotów kosmicznych z biletami w cenie 250 000 USD lub wyższej. Loty komercyjne ruszą już w 2022 roku, w końcu będzie to kosztować tylko bilet ?? 40 tysięcy dolarów.

Miliarderzy udają się w kosmos. Tłok na orbicie i turystyczna gwiazda - ilustracja nr 2

Projekty Virgin Galactic nie pozostawiają wątpliwości ?? Powinien być nowoczesny i elegancki. ?? Źródło: Virgin Galactic.

niebieski oryginał ??pensjonat?? Jeff Bezos?

Miliarderzy udają się w kosmos. Tłok na orbicie i gwiazda turystyczna - Ilustracja 3

Blue Origin opiera się na podwoziu składającym się z rakiety i odłączanej kapsuły na górze. ?? Źródło: Niebieskie pochodzenie.

Blue Origin opiera się na ?? klasyczny?? System rakietowy i kapsuła. Taka grupa oddala się od powierzchni ziemi, a po osiągnięciu odpowiedniej wysokości oddziela ją. Rakieta wraca na Ziemię, kapsuła kontynuuje swoją podróż w kosmos, a następnie wraca na Ziemię i ląduje na spadochronach. Kapsuła mieści sześciu pasażerów i nie wymaga konserwacji.

Reuters DaćŻe Bezos planuje loty około 200 000 $, ale nie jest pewne, czy to ostateczna kwota, czy jakie są plany długoterminowe. pierwszy kupiony? Bilet w kosmos?? W przypadku podróży 20 lipca sprzedano na aukcji 28 milionów dolarów.

Jeff Bezos niedawno zrezygnował ze stanowiska prezesa Amazona, chcąc skupić się na innych projektach. Co możesz zrobić po 27 latach budowania imperium internetowego? Mamy pięć pomysłów.

SpaceX?? Największy eksperyment i szalone plany

Miliarderzy udają się w kosmos. Tłok na orbicie i gwiazda turystyczna - ilustracja nr 5

Elon Musk, podobnie jak Jeff Bezos, korzysta z systemu rakieta + kapsuła. ?? Źródło: SpaceX.

Elon Musk ma największe doświadczenie z lotami pasażerskimi i jednocześnie jako jedyna z trzech firm nie bierze udziału w nieoficjalnym wyścigu w lipcu. Ma już dwa loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a pierwszy lot cywilny może odbyć się we wrześniu tego roku.

Podobnie jak Blue Origin, SpaceX używa rakiety Falcon do wystrzelenia kapsuły Dragon, która odłącza się na odpowiedniej wysokości i kontynuuje lot. Obecnie kapsułą może podróżować siedmiu pasażerów.

Jak wspomniano krawędźJuż w 2023 roku SpaceX zorganizuje sześciodniową podróż dookoła Księżyca z japońskim miliarderem Yusaku Maezawą. Nie znamy kosztów wycieczki, ale Maezawa planuje wszystko pokryć i zaprosić ośmiu szczęśliwców na darmową przejażdżkę.

Miliarderzy udają się w kosmos. Tłok na orbicie i gwiazda turystyczna - ilustracja 6

Wnętrze kapsuły Dragona na tle konkurencji wygląda dość nierówno. ?? Źródło: SpaceX.

Przyszłość komercyjnych lotów kosmicznych

Komercyjne loty kosmiczne są jak dotąd rzadkie i drogie, ale przyszłość turystyki kosmicznej rysuje się w jasnych barwach. W ciągu kilku lat mogą stać się rzadko spotykane projekty, złote kury nioski i pasażerskie loty w kosmos – popularna atrakcja dla zamożnych.

Firmy ulepszają swoje projekty z każdym lotem, a trzej miliarderzy prawdopodobnie nieustannie obliczają szanse na załogowe loty zarówno na Księżyc, jak i na Marsa. Ustanowienie stałych baz na każdym z ciał niebieskich wydaje się teraz tylko kwestią czasu, zwłaszcza że pracują nad nimi nie tylko miliarderzy, ale także np. Europejska Agencja Kosmiczna. Potencjalne zyski z teleportacji i zarządzania hotelami pozaziemskimi mogą być ograniczone jedynie ludzką wyobraźnią.

 1. Oficjalna strona Blue Origin الرسميي
 2. Oficjalna strona Space X
 3. Oficjalna strona Virgin Galactic
 4. Ludzie nie chcą, żeby Jeff Bezos wrócił na Ziemię – jest petycja عريض
 5. Po sześćdziesięciu latach oczekiwania Wally Funk poleci w kosmos rakietą New Shepard
 6. statek kosmiczny z pierwszym udanym testem; Nie było eksplozji
 7. Elon Musk o kolonizacji Marsa: „Może niektórzy ludzie umrą pierwsi?

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com