Mount Sand w pobliżu Bialypur. Opinie zapierają dech w piersiach. Ta przestrzeń … | Zdjęcie + wideo

Mount Sand w pobliżu Bialypur.  Opinie zapierają dech w piersiach.  Ta przestrzeń … |  Zdjęcie + wideo

Tzw. Góra Piachu w okolicach Białego Borza już wkrótce stanie się produktem turystycznym dzięki współpracy samorządowców i leśników z Miastka. Sprawdziliśmy, czy naprawdę jest wart sławy. on jest!

Piaszczysta góra między Sępolnem Wielkim a Białym Boorem jest tak imponująca, że ​​można ją zobaczyć z kosmosu na zdjęciach satelitarnych. Olbrzymia żółta ławica o powierzchni 30 hektarów wśród zielonych lasów. Raczej wielkość jest bardziej wyraźna u jego stóp. Jego wysokość w najwyższym punkcie przekracza 65 metrów. Ma całkowitą wysokość 245 metrów nad poziomem morza, co czyni go najwyższym – choć sztucznym – wzgórzem Pomorza Zachodniego. Ma 600 metrów szerokości i ponad 200 metrów długości, a szacuje się, że zawiera ponad 8 milionów ton gruzu. To pozostałość po kilkudziesięciu latach eksploatacji okolicznych złóż. Podobno przy sprzyjających warunkach pogodowych Chenik widać z jego szczytu w odległości 30 km.

Sprawdziliśmy, czy widok ze szczytu Sand Mountain jest równie imponujący, jak widok z samego zaścianka. Naprawdę jest to warte wysiłku, chociaż wejście w to nie jest najłatwiejsze. Przede wszystkim musisz wybrać miejsce o najniższym nachyleniu. W niektórych miejscach można odnieść wrażenie, że zbocze Mount Sand jest prawie pionowe. Sam piasek może stanowić problem, ponieważ trudno się po nim wspinać. Ale opinie są ogromną nagrodą za wysiłek.

READ  Niesamowity browar Fratton widzi, jak Warehouse Fest otwiera nową przestrzeń eventową

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com