Mój projekt biurowy to inwestycja w zwiększenie produktywności | Jaworzno – Portal Społecznościowy – jaw.pl

Reklama

Aby firma odniosła sukces, potrzebuje maksymalnej wydajności swoich pracowników. Wynika to z wielu różnych czynników, ale jednym z najłatwiejszych czynników, które firma może kontrolować, jest projekt biura.

Aby firma odniosła sukces, potrzebuje maksymalnej wydajności swoich pracowników. Wynika to z wielu różnych czynników, ale jednym z najłatwiejszych czynników, które firma może kontrolować, jest projekt biura.

Najbardziej komfortowy i usatysfakcjonowany pracownik jest najbardziej produktywny, a badania ergonomiczne mogą być ważne dla firm rozważających usprawnienie swojego miejsca pracy. Pokazali, że pracownicy w tradycyjnych przestrzeniach biurowych tracą około 90 minut dziennie z powodu rozproszenia uwagi. Jest to równowartość całego dnia roboczego każdego tygodnia zmarnowanego niepotrzebnie i nieodwracalnie. Po drugie, ponad 90% kosztów operacyjnych organizacji jest związanych z wydajnością pracowników.

Oczywiście możesz zmusić i zmotywować pracowników, aby robili więcej. Ale to działa na krótką metę. Tymczasem pewne usprawnienia w projektowaniu przestrzeni biurowej mogą mieć pozytywny i trwały wpływ na wyniki finansowe firmy. . Zmniejszenie stresu, poprawa morale i naturalna koncentracja pomogą zwiększyć produktywność i ogólny stan zdrowia pracowników. Związek jest prosty. Kiedy czujemy się komfortowo w pracy, pracujemy lepiej i wydajniej.

Badania przeprowadzone przez zespół amerykańskich naukowców na początku XXI wieku dowiodły, że projektowanie biura i organizacja przestrzeni biurowej ma znaczący wpływ na pracowników. Co najważniejsze, niewielkim kosztem można stworzyć przestrzeń biurową, aby pracownicy mogli dostosować się do potrzeb swojego miejsca pracy. Ponieważ przyjęte elastyczne metody pracy prawdopodobnie będą kontynuowane z powodu COVID-19, należy o tym pamiętać podczas projektowania przestrzeni biurowych.

W biurze ruchome przegrody pomieszczeń pozwalają na optymalną współpracę, a wydzielone i przyjazne przestrzenie, w których jeden lub kilku pracowników może skupić się na projekcie, zapewniają lepsze miejsce do pracy niż tzw. open space. Nawet możliwość przejścia z zadania otwartego do półzamkniętego lub zamkniętego do określonego zadania może pomóc Ci skoncentrować się i pracować wydajniej. Hałas jest ważnym czynnikiem, który negatywnie wpływa na wydajność. W Wielkiej Brytanii większość pracowników biurowych spędza 40 godzin tygodniowo w pracy, więc sensowne jest oddzielenie głośnych pomieszczeń, w których wykonywane są interaktywne zadania zespołowe, od tych pracowników, którzy potrzebują cichej i indywidualnej prywatności w pracy.

READ  Nauka i odpoczynek mogą iść w parze

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w projektowaniu biura. Najlepsze jest naturalne oświetlenie. Pomaga uniknąć zmęczenia oczu, bólu głowy, utraty koncentracji, zmęczenia i drażliwości. Niezbędne są również regulowane meble biurowe, a wielu dostawców posiada szeroki wybór ergonomicznych biurek i krzeseł. Jakość powietrza jest szczególnie ważna: wydajna wentylacja, czy to za pomocą kontrolowanych systemów mechanicznych, czy tradycyjnych okien, jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i jest istotnym aspektem projektowania biura, w którym niezbędne jest świeże powietrze. Pomocne może być również instalowanie skomplikowanych słupków dla biofilii lub umieszczanie roślin w przestrzeniach biurowych.

Ostatnie badania konsekwentnie pokazują, że w nowoczesnych biurach zwykle jest chłodniej niż idealna temperatura pracy, co może mieć również znaczący wpływ na wydajność pracowników. Inne ulepszenia mogą obejmować schematy kolorów, które sprzyjają różnym zadaniom, elementy dekoracyjne, a nawet zapachy w biurze. Jeśli zależy Ci na optymalnej organizacji przestrzeni biurowej, skontaktuj się ze specjalistą firmy projekt biurowyPomoże Ci to zidentyfikować najważniejsze czynniki w Twojej biurowej przestrzeni roboczej, które pomogą Ci w wyborze mebli, wystroju i wszystkich innych aspektów projektu biura.

– Reklama –
Linki zewnętrzne

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x