Modne czy ekologiczne? Rozwiązania Archway | Kurier Nakielski

Modne czy ekologiczne?  Rozwiązania Archway |  Kurier Nakielski

Podjazd to przestrzeń wokół domu, w której nie spędzamy dużo czasu na planowaniu. Wygląd werandy, alejek czy dobór roślin do ogrodu często wydaje się ważniejszy. Tymczasem korytarz oprócz wartości użytkowej pełni równie ważną funkcję reprezentacyjną. Jak są ułożone w modny i ekologiczny sposób?

Korytarz nazywany jest prywatną drogą, która prowadzi do głównego wejścia do budynku lub bezpośrednio do garażu. W węższym sensie jest to najbardziej reprezentacyjna część tej drogi i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Było to szczególnie widoczne w dawnych szlacheckich dworach, gdzie musiało po prostu „cieszyć oko” i podkreślać prestiż i bogactwo właściciela posesji już od bramy wjazdowej. W dzisiejszych czasach podjazd jest bardziej praktyczny, ponieważ jest tylko częścią wewnętrznej drogi na posesji, na której właściciele i ich goście parkują swoje samochody. Jego wygląd nadal ma znaczenie, ponieważ odzwierciedla charakter całej posesji, jakim była niegdyś.

Szlak, który cieszy oko

Korytarz można wykonać na kilka sposobów. W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej stosuje się kostki lub płyty betonowe. Prefabrykaty betonowe to trwałe, trwałe, niedrogie i estetyczne materiały. To ostatni argument, który często decyduje o wyborze klienta, zwłaszcza że liczba dostępnych wzorów sukcesywnie rośnie. W tym roku do arkadowej linii produktów Polbruk dołączyła kostka Triada. Pod względem wzornictwa to kwintesencja prostoty. Posiada ekonomiczny prostokątny kształt, gładką fakturę i jednolity kolor.Płyta dostępna jest w pięciu odcieniach szarości (Nirino, Onyx, Steel, Grey, Graphite) oraz w trzech rozmiarach (20 x 30, 20 x 40 i 20 x 50 cm) . ) I grubości 8 cm. Daje to kilka możliwości tworzenia ciekawych wzorów geometrycznych. Choć Triada zachwyca surowym wyglądem, nie jest to jedyne kompletne rozwiązanie, które można wykorzystać do budowy podjazdu. Fani wielkoformatowych z pewnością pokochają jeden z największych paneli dostępnych na rynku – Polbruk Magna. Ma wymiary 100 x 75 cm i 50 x 75 cm oraz grubości 8 i 10 cm, ma gładką fakturę i jest dostępny w kolorze szarym (stal, bazalt i nirino) oraz latte. Jednak korytarz nie musi być zbudowany tylko z litych paneli, ciekawie można go łączyć z panelami otwartymi.

READ  Wśród „gigantów nauki” nie było miejsca nawet dla noblisty. IPN: Nie zapominamy o kobietach

Przepuszczalność oznacza środowisko

Na rynku dostępne są płyty perforowane, czyli z otworami, które można wypełnić żwirem lub ziemią, pozwalając wodzie wniknąć w grunt. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ woda nie wyparowuje z powierzchni, a raczej nawadnia glebę. Dodatkowo nie ma potrzeby budowania odwodnienia liniowego, a ryzyko zalania budynku lub posesji podczas ulewnych deszczy jest zminimalizowane. Dostępne na rynku panele ażurowe mają bardzo zróżnicowany charakter. Niektórzy koncentrują się na projektowaniu, podczas gdy inni koncentrują się na maksymalizacji powierzchni biologicznie czynnej przy zachowaniu ciekawego wyglądu.

Maksymalny projekt w służbie środowisku

Przedstawicielem pierwszej grupy jest Polbruk Extrano. To idealnie kwadratowa płytka o wymiarach 50 x 50 cm, grubości 7 cm i inspirującym wyglądzie. Powierzchnia przepuszczalna paneli Extrano wynosi 11% i jest mniejsza niż typowych produktów środowiskowych o dużej powierzchni biologicznie czynnej. Deska Extrano posiada regularne otwory, które tworzą oryginalny wzór z wielu lekko falistych linii, które przypominają tygrysie paski na brukowanej powierzchni. Zaaranżowany korytarz z Extrano świetnie prezentuje się w nowoczesnych budynkach o geometrycznych kształtach. Monochromatyczne kolory płytek Extrano w odcieniach szarości – Nirino, Grey i Graphite – doskonale komponują się z tymi kolorami. Alternatywą jest kostka brukowa Polbruk Ekol. To rzeczywiście typowy produkt ekologiczny. Charakteryzuje się klasycznym, prestiżowym i ascetycznym designem, ma wymiary 20 x 20 cm, a grubość 8 cm. Swoim wyglądem przypomina nowoczesną wersję kostki popularnej w historycznych centrach miast, z tą różnicą, że kostka jest miękka w dotyku. Różni się również od innych paneli środowiskowych w obszarze przestrzeni biologicznie czynnej. Powstaje nie w otworach, ale w przestrzeni między panelami, a jego szerokość określają wypustki po bokach. Ekol jest dostępny w dwóch klasycznych kolorach: szarym i grafitowym.

Maksymalny obszar biologicznie czynny z korzyścią dla planety

Chcąc zwiększyć powierzchnię biologicznie czynną korytarza oprócz kostki Ekol warto pomyśleć o zastosowaniu płyt Polbruk Meba lub Greengo. Są to również zazwyczaj produkty ekologiczne. Pierwsza sugestia to bardzo popularny wzór geometryczny z kwadratowymi otworami. Mebel ma wymiary 40 na 60 cm i grubość 8 lub 10 cm, co pozwala na dostosowanie elementów do przewidywanych obciążeń oraz rodzaju pojazdów poruszających się po przejściu. Występuje w trzech kolorach: szarym, grafitowym i czerwonym. Ciekawą propozycją projektową jest także album Greengo. Ma kwadratowy kształt o wymiarach 40 x 40 cm. Podobnie jak Meba ma duże otwory, z tą różnicą, że są okrągłe i połączone ze sobą prostymi lub lekko falistymi liniami. Dzięki temu album ma bardzo nowoczesny wygląd. Tworząc podjazd lub miejsce postojowe z paneli powyżej, dla ciekawego efektu estetycznego, warto wypełnić otwory w nich białymi granulkami lub zasiać w nich trawę.

READ  Czy niemiecki jest trudny?

Powierzchnię korytarza można wykonać z wielu rodzajów płyt betonowych. Wybór między projektem a środowiskiem nie jest konieczny. Może być nie tylko modny i elegancki, ale także przyjazny dla planet.

Polbruk SA

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com