Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki utworzy uczelnię

Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki utworzy uczelnię

List intencyjny w sprawie powołania nowej uczelni podpisali we wtorek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kuczyński oraz minister oświaty i nauki Przemysław Kzarnik. W uroczystości wzięła udział Wiceprezes Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chupa.

“Jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się otoczenia”

Powstanie uczelni kształcącej wysoko wykwalifikowaną kadrę Ministerstwa Finansów jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Nieustannie dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli, aby były nowoczesne, przyjazne, wygodne i odpowiadały zmieniającym się trendom. Do tego konieczne jest odpowiednie przygotowanie naszego personelu – powiedział minister Kościński.

Podkreślił, że możliwość kształcenia specjalistycznego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest również niezbędna dla skutecznej dbałości o stabilne i efektywne finanse publiczne.

Z kolei – jak wskazuje szef MEN – „Łączymy się i współpracujemy z Ministerstwem Finansów nad stworzeniem nowoczesnej uczelni o szerokim programie nauczania, skupiającej się przede wszystkim na wymiarze praktycznym”. .

Wykładowcami będą doświadczeni praktycy

Podkreślono, że tworzony program nauczania będzie łączył wiedzę m.in. z prawa, zarządzania i nauk społecznych. Przede wszystkim podczas studiów studenci będą mogli odbywać praktyki w instytucjach podległych Ministrowi Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

– W Krajowym Urzędzie Skarbowym program kliencki jest realizowany w centrum uwagi KAS. Chcemy być nowoczesnym zarządem, kładącym nacisk na cyfryzację, zapewniającym wysoką jakość obsługi naszych klientów – wyjaśniła wiceprezes KAS Anna Chałupa. „Chcemy, aby pracownicy KAS byli bardziej wydajni, świadomi, a także pewni swojej wiedzy i umiejętności” – dodała.

Zobacz: Duda: Bruner jako przykład, który może zrobić Polak يفعل

Kościński i Czarnek podkreślali, że wykładowcami na nowej uczelni będą praktycy z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa podatkowego oraz wybitni specjaliści. Podkreślono, że nowa instytucja będzie się uczyć w szeroko rozumianej dziedzinie skarbu, oferując studia o charakterze praktycznym i specjalistycznym. Jak wskazano, uczelnia będzie forum debaty o finansach publicznych i będzie prowadzić badania z zakresu administracji podatkowej, analizy podatkowej oraz działalności wydawniczej. Jej głównym celem – jak powiedział Minister Finansów – jest wspieranie wzrostu efektywności Ministerstwa Finansów i KAS.

READ  Najpiękniejszy polski nadmorski bar już otwarty! Strefa Letnia TOUS powstała w Sopocie – swoją estetyką nawiązuje do najnowszej kolekcji marki

– Kosiński powiedział, że oczekiwane korzyści z powołania uczelni podległej Ministerstwu Finansów to przede wszystkim rozwój kompetencji obecnych i przyszłych pracowników, zwiększenie efektywności administracji podatkowej oraz budowanie lepszych relacji z klientami.

Z kolei wiceminister Chaoba podkreślił, że utworzenie uczelni i programu studiów pozwoli także na budowanie ducha pracowników administracji podatkowej.

aml / PAP

Czytaj więcej

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com