Melicotica – warsztaty u podstaw rozwoju

Położniczy

 • Cykl warsztatów w ramach ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Fundację Promocji Karmienia Piersią.

 • 29 maja 2021 (sobota)

 • Rdzeń rozwoju (Crosno, Rennec 20)

 • wolny

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka matki, zachęcenie do karmienia piersią, obalenie mitów i wątpliwości oraz pokazanie, że naturalne odżywianie to nie tylko jedzenie.

Ważne jest również, aby organizatorzy włączyli sprzyjające środowisko dla matek i ich rodzin, a także stworzyli otwartą przestrzeń dla każdej mamy, niezależnie czy karmi piersią, czy karmi, z mlekiem czy mlekiem modyfikowanym – przestrzeń pozbawioną oceny.

Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci wywołuje wiele emocji. Niezależnie od przekonań, mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka. Jednak kobiety nie zawsze mają wystarczającą wiedzę i wsparcie, aby było to możliwe, o czym mówią coraz częściej i głośniej. Organizatorzy ruchu Malikotica wychodzą naprzeciw tym potrzebom, przygotowując m.in. bezpłatne imprezy.

Pixabay

Pięć bezpłatnych warsztatów odbędzie się w Krośnie, w centrum zabudowy (Rynek 20):

Naturalne wsparcie w drodze do mleka od samego początku – olejki eteryczne dla mam i niemowląt, które pozwolą Ci skutecznie i zdrowo zadbać o siebie w tym wyjątkowym okresie

 • 10:00 – 11:30
 • Dokumentacja Tutaj

Więź daje siłę – Jak zbudować dobre i mocne fundamenty relacji z dzieckiem

 • 12:00 – 13:30
 • Dokumentacja Tutaj

Odstawienie od piersi – kiedy i jak?

 • Od 14:00 do 15:30
 • Dokumentacja Tutaj

Mamy uczucia – co oznaczają emocje i jak są zorganizowane. Warsztat oparty na empatycznej komunikacji

 • 16:00 – 17:30
 • Dokumentacja Tutaj

IV trymestr ciąży, jak dbasz o siebie po porodzie?

 • 18:00 – 19:30
 • Dokumentacja Tutaj

Melicotica

Wykładowcy:

Polina Dudek – Mama trzech chłopców, Dola, promotorka karmienia piersią. Zawodowo, z pasją, tworzy edukacyjną przestrzeń aromatyczną w Krusnie – Rdzeń rozwoju. Od ponad 8 lat wspiera tych, którzy pragną więcej natury i tego, co buduje dobre relacje w ich życiu.

READ  Podsumowanie projektu „Termomodernizacja budynku szkoły i przedszkola w Parano” z udziałem Ministra Edukacji i Nauki - Ministerstwo Edukacji i Nauki التربية

Cassia Sesmid – Matka dwojga dzieci spodziewająca się trzeciego. Nauczycielka, wychowawczyni przedszkola, wolontariuszka w Fundacji Promocji Karmienia Piersią, organizatorka trzech sesji dla mam karmiących piersią w Krośnie. Prowadzi blog „Kraina Bliskości”, za pośrednictwem którego chce szerzyć ideę rodzicielstwa, czyli bliskość rodziców i opiekunów dzieci. Zapewnia rodzicom wsparcie edukacyjne i pozamedyczne w karmieniu piersią.

Anna Skibicka Psychologia dziecięca. Działa głównie z rodzicami i wychowawcami. Wspiera ich w relacjach z dziećmi, pokonuje trudności i szuka rozwiązań. Współpracuje również z uczniami szkół muzycznych i muzykami (konsultacje i warsztaty). Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Poznaniu. W trakcie studiów i pracy uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach z zakresu pracy z dziećmi, bliskości rodzicielskiej, pracy z ciałem i szeroko rozumianej psychologii wychowawczej prowadząc gabinet oraz pracując jako nauczyciel gry na fortepianie w szkole muzycznej i psychiatra w przedszkolu. Potajemnie mama dwójki dzieci.

Katarzina Oklia – nauczyciel języka polskiego, certyfikowany konsultant w zakresie dzieci w hidżabie, trener masażu Chantala i sympatyczny coach komunikacji. Na każdym polu działalności stara się wspierać ludzi w ich kompetencjach, rozwijać je czy poznawać samych siebie. Jest żoną, matką i rozwijającą się kobietą. Interesują ją relacje: ze sobą, z innymi i ze światem. Sprawdza się w następujących obszarach: odzież niemowlęca, dotykowa stymulacja rozwoju dziecka, komunikacja potrzebna, praca szkoleniowa. Działa indywidualnie iw warsztacie.

Paula Prajsner Adamczyk – Fizjoterapeuta specjalizujący się w leczeniu kobiet w ciąży i połogu.

Liczba miejsc ograniczona – 10 osób na warsztat.
Kontakt organizatorów: esencjaarozarań@gmail.com

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x