Liga Narodów. Naoruki: Turniej jest nasz, aby uczyć się i zdobywać doświadczenie

Liga Narodów.  Naoruki: Turniej jest nasz, aby uczyć się i zdobywać doświadczenie

Selekcjoner drużyny siatkówki Jacek Naroki nie ukrywa, że ​​jego drużynie w Lidze Narodów nie towarzyszyła silna presja na wynik, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach. Polki nie muszą się martwić o środki do życia, bo w tym roku nikt nie upadnie. „Ten turniej uczy nas i łączy międzynarodowe doświadczenie” – przyznał Norki.

Biało-czerwoni wypadli znacznie gorzej niż dwa lata temu, kiedy awansowali do szóstego finału Ligi Narodów. W pierwszych dwóch wersjach Polki miały status „pływającej” drużyny, która musiała walczyć o utrzymanie. Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) została zmuszona do odwołania turniejów kwalifikacyjnych z powodu pandemii koronawirusa i zdecydowała, że ​​taka sama kwota zostanie rozdzielona w rozgrywkach w 2022 roku. Nawrocki nie ukrywa, że ​​decyzja ta diametralnie zmieniła jego podejście do turnieju .

Jeśli walczymy o pozostanie w Lidze Narodów, na pewno nie pozwolimy sobie na zmiany personalne czy odważne decyzje. To dało nam możliwość sprawdzenia kilku graczy – wyjaśnił w rozmowie z PAP Jacek Nawrocki. Nie mogliśmy być tacy dwa czy trzy lata temu, ponieważ graliśmy tylko o wynik i sprawialiśmy, że zespół był trochę aktywny. Wcześniej biorąc większą grupę miałem świadomość, że nie wszystko sprawdziłem, nie każdy miał okazję, bo byłem w ciasnym składzie – powiedział trener polskich siatkarzy.

Według Nawrockiego turniej jest idealną okazją nie tylko do przetestowania młodych siatkarzy, ale także do doświadczenia różnych rodzajów gry.

Tutaj możemy spojrzeć na mecz naszych reprezentantów z perspektywy, w kontekście mistrzostw Europy, przyszłorocznego mundialu, ale generalnie przyszłości tego zespołu. Dużo zmienialiśmy drużynę, a ta sytuacja nie pomogła ustabilizować meczu. Ale musiałem, bo zabrałem sporą grupę graczy do Ligi Narodów i chciałem dać im wszystkim szansę. Ćwiczyliśmy różne ustawienia, co utrudnia rozgrywanie meczów. W tym turnieju uczymy się i zbieramy międzynarodowe doświadczenia – zauważył biało-czerwony szef. Podkreślił jednak, że choć presja na wynik jest mniejsza, nie oznacza to, że traktuje mecze i rywali niedbale.

READ  UM Lublin: Chatka Żaka tworzy lubelską przestrzeń dla kultury studenckiej!

W każdym meczu pod presją była bitwa do wygrania i czasami brakowało ci mocnej gry w przerwach, szczególnie w ataku, a czasami też doświadczasz doświadczenia. To także lekcja na przyszłość, wiemy nad czym musimy popracować. Każdy przegrany mecz + w punkcie styku + budzi w nas wielkie emocje feelings Przyznał Nawrocki. Może być pewne niezadowolenie, ale też coraz bardziej pozytywnie patrzę na ten zespół. Mam nadzieję, że w nadchodzących spotkaniach zespół będzie kontynuował walkę, którą pokazaliśmy w ostatnich dniach. Do nadchodzących meczów podejdziemy z mocą mentalnie Powiedział.

W nadchodzących pojedynkach – w sobotę z Brazylią, w niedzielę z Tajlandią iz reprezentacją Niemiec, Nawrocki będzie mógł skorzystać z nowej pomocnicy Katarzyny Wienerskiej, która dołączyła do kadry kilka dni temu, ale musiała przejść kwarantannę. Siatkarka Jokera Świecie zastąpiła Martę Krajewską, która na krótko przed rozpoczęciem rozgrywek zerwała więzadła kolanowe i wróciła do Polski.

Od początku planowaliśmy mieć trzech rozgrywających. Najbardziej doświadczona była Julia Novica, natomiast Martina Zazowska jest młodą dziewczyną, chcieliśmy, żeby nabrała doświadczenia. Do ostatniej chwili wahałem się między Martą a Cassią. Obstawiamy Martę, bo goniła zacięte walki w play-offach, więc przegrała. Z drugiej strony, Cassia od początku zgrupowania celuje, cały czas trenuje z drużyną i wiem, że wygląda bardzo dobrze – podkreślił Norky.

Polska zajęła jedenaste miejsce po dziewięciu rundach, z trzema zwycięstwami i sześcioma porażkami.

Liga Narodów. Nie powiodło się na twoją prośbę: polscy siatkarze poddają się Japonii

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com