Koniec Boom City. Polska Łódź stanie się Dubajem dzięki 5G Orange

Tak, Polska będzie miała drugi Dubaj, a Łódź odegra swoją rolę. Dawniej kolebka włókienniczych innowacji, dziś jest centrum rozwoju projektów technicznych z wykorzystaniem najnowszych standardów komunikacji.

Dubaj kojarzy się z przepychem, ale nie o to mi chodzi, to także miejsce, w którym testowane są nowe rozwiązania. Są inteligentne budynki i infrastruktura, o których w Polsce możemy tylko pomarzyć… ale już niedługo. Czy Łódź stanie się miastem innowacji? Widziałem na własne oczy, co nas czeka i bardzo mi się to podoba.

Prawdziwe 5G Orange i Ericsson

Widzieliście, gdzie będą budowane te wspaniałe budynki, fabryki i sprzęt rekreacyjny, o których słyszymy z wielką obietnicą. Pod koniec maja 2021 r. zaczęto ogłaszać reklamy w Łodzi 5G Lab w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To przestrzeń, w której można testować przyszłe projekty Na tej samej infrastrukturze, którą 5G docelowo będzie działać w Polsce.

„Prawdziwa” infrastruktura 5G została zainstalowana w oszałamiająco odrestaurowanych dawnych budynkach fabrycznych. Sieć obejmuje główny budynek ŁSSE (na zdjęciu powyżej) oraz Centrum Innowacji Fabrica – mniejszy budynek oddalony o kilkaset metrów. Do budowy tej sieci Orange wykorzystał 10 anten o zasięgu ponad 1000 metrów kwadratowych. I wyobraź sobie co? Nie możesz go zobaczyć!

To nie są półśrodki ani podróbki. Sieć ta działa w docelowym paśmie 3,6 GHz dla piątej generacji i jednocześnie w paśmie 2100 MHz. do Pierwszy intranet w Polsce z docelową częstotliwością I z tego powodu w Orange na pewno wybuchł szampan – jest powód do świętowania. Laboratorium 5G w Łodzi osiągnie prędkość pobierania 850 Mbit/s przy minimalnym opóźnieniu. Wszystko dzieje się oczywiście pod nadzorem Yuki.

w projekcie Ericsson, który ma swoje biura w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej الخاصةód, również wziął udziałWieloletni partner regionu i często obecny w podobnych lokalnych inicjatywach. Przypomnę, że Ericsson dostarczył także sprzęt dla eksperymentalnej sieci 5G na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej. Ericsson i Orange dostarczają również bezcenną wiedzę niezbędną do realizacji projektów o niemal magicznej złożoności.

READ  W kosmosie odkryto kolejny element życia الفضاء

być widzianym: 5G na Politechnice Łódzkiej już działa. Startupy i studenci mogą na tym skorzystać

5G Lab w odzi – dlaczego i dla kogo?

Wszyscy skorzystamy z posiadania laboratorium 5G w ŁSSE i podobnych ośrodkachChociaż nie od razu, większość korzyści będzie poufna. Poprawi się ruch uliczny, zużycie energii zmniejszy się tu i tam, a Twoja praca prawdopodobnie będzie nieco łatwiejsza. Wiele z tych drobnych zmian tu i tam ostatecznie znacząco podniesie jakość naszego życia.

Takie drobiazgi powstaną w 5G Lab w odzi. To Pierwszy w Polsce kampus 5G, w którym młode firmy mogą testować A my rozwijamy Wasze produkty – i nie bójmy się tego określenia – kształtujemy przyszłość. Przestrzeń i infrastruktura są już dostępne dla startupów wybranych z programu S5 – 5G Technology Accelerator. Łącznie 40 firm otrzyma 5G, 13 mln zł i routing. Tereny wokół Łódzkiej SSE pomogą w dalszych poszukiwaniach inwestycji. W końcu region łódzki jest najlepszy w Europie i trzeci w światowym rankingu.

być widzianym: Zielony Tydzień zaczyna się w Orange

Byłem w loży, widziałem przyszłość

Oczywiście otwarcie laboratorium 5G w Łódzkiej SSE nie byłoby kompletne bez prezentacji projektów, które będą tu rozwijane. Organizatorzy wybrali cztery produkty z różnych branż i moim zdaniem zrobili to doskonale. Każda z nich rozwiązuje realny problem, który bez 5G i nowoczesnej elektroniki byłby trudny do rozwiązania.

Zacznę od projektu biegun północnyKtóry Uważam, że jest to bardziej praktyczne. Pewnie dlatego, że kiedyś pracowałam pół dnia w restauracji :-). A wiem, jak ważne jest właściwe przechowywanie produktów dla zdrowia klientów w gastronomii i sklepach. Inspekcje zdrowotne wymagają, aby pomiary były rejestrowane również w dni wolne, a dokumenty te były sprawdzane podczas inspekcji, więc nie jest to łatwe. Dla tego Arktikus dorastał… w restauracji Założyciele firmy.

Arktikus - czujnik 5G do chłodni i gastronomii

Arktikus to urządzenie przystosowane do pracy w niskich temperaturach. Energooszczędny czujnik zgłasza temperaturę otoczenia za pomocą 5G. Rozwiązanie jest dobrze zmierzone. W chłodni restauracyjnej można zainstalować jedną lub dwie, aw dużej chłodni można umieścić kilkadziesiąt maszyn. To staje się lepsze Czujniki Arktikus mogą pracować na całej flocie chłodni I kontroluj transport lodów lub lodów. Jednocześnie urządzenie jest niewielkie. Na powyższym zdjęciu Fundacja Arktikus trzyma w jednej ręce czujnik.

READ  Dzień Dziecka w Ogrodzie Trzech Kultur. Fundacja „Przestrzeń” wsparła akcję zbiórki dla Olgi Mikiewicz

Myślę, że pokazanie możliwości 5G to niezastąpiony ukłon w stronę energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych. Dla tego sektora powstał projekt WindTAK 5G VG. To zestaw czujników do monitorowania pracy farm wiatrowych, zapewniający im zupełnie nowe możliwości komunikacji dzięki sieci 5G. Urządzenie umieszcza się w prototypie (do tej pory drukowanym na drukarce 3D), co zapewni niezbędną aerodynamikę w docelowych warunkach pracy.

5G Orange wŁSSE: WindTAK 5G VG مشروع Projekt

Efekt? Farmę wiatrową będzie można monitorować z dowolnego miejsca na Ziemi. Jednocześnie czujniki umożliwią wczesne wykrycie ewentualnych usterek i wyłączenie turbiny, zanim stanie się jej coś złego. Zainstalowanie sieci dla tych maluchów zaoszczędzi Ci miliony złotych – będzie mniej przestojów, błędy zostaną wyłapane dużo szybciej, a co za tym idzie prawdopodobnie łatwiejsze do naprawienia.

Kolejnym projektem jest Intelliventory System autorstwa cthings.to. To pudełko jest „bramą” do świata 5G świata przemysłowego. Intelliventory to urządzenie komunikacyjne i platforma, które sterują całym systemem i mogą być wykorzystane do wdrożenia 5G w zakładzie produkcyjnym. W ten sposób przepustowość sieci 5G i minimalne opóźnienia mogą zostać wykorzystane do poprawy produkcji. Pandemia COVID-19 pokazała nam, że nie ma dużej poprawy, automatyzacja nie zaszkodzi, gdy ludzie nie mogą pracować, a łańcuchy dostaw muszą działać.

Pomarańczowa inteligencja 5G

W końcu zostawiłem projekt, który może spełnić moje marzenie o wirtualnej obecności. Marzę o tym, żeby móc oglądać koncerty w okularach VR, jeśli nie mogę przyjść osobiście. Omniview VR / 360 Oto co robisz. Kamerę 360 stopni można zamontować na stadionie, sali koncertowej lub hali produkcyjnej. Każdy, kto nosi okulary VR, może „iść” w to miejsce w czasie rzeczywistym. Jeśli kamera jest zamontowana na wózku inwalidzkim lub suwnicy, można nawet dać widzom pewną swobodę ruchów, ale możliwość rozglądania się jest imponująca.

Sieć 5G Orange w budynku ŁSSE doskonale poradziła sobie z transmisją Mieszkając niedaleko, było dużo danych.

READ  Volkswagen T7: nowy rozdział w przestrzeni użytkowej

Po tym spotkaniu mam wrażenie, że widziałam przyszłość i bardzo ją kocham. Czekam na czystą energię bez problemów, bezpieczną żywność, koncerty w wirtualnej rzeczywistości… i na to, aby وłódź z “Minelli City” stał się miastem zaawansowanym technologicznie. Spróbuję zobaczyć, co robią startupy S5 w 5G Lab w Łodzi – do tej pory widziałem tylko 10% potencjału.

Źródło obrazu: w tym.

Źródło tekstu: Własny, Orange, ŁSSE, Ericsson

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x