Konferencja prasowa ministra Przemysława Czarnika nt. Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Studentów Po pandemii – Ministerstwo Edukacji i Nauki

Konferencja prasowa ministra Przemysława Czarnika nt. Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Studentów Po pandemii – Ministerstwo Edukacji i Nauki

Konferencja prasowa Ministra Przemysława Czarnika nt. Krajowego Programu Wsparcia Studentów Po pandemii

07.07.2021

Dziś, 7 lipca, odbyła się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnika na temat działań MEiN w ramach Ogólnopolskiego Programu Wsparcia Studentów po pandemii. Składa się z 4 programów mających na celu pomoc studentom po długim okresie nauki na odległość.

– Zwracamy szczególną uwagę na stan psychiczny dzieci. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z Fundacją Polskiej Akademii Nauk będą diagnozować problemy psychologiczne studentów. Jednocześnie prowadzimy zajęcia praktyczne, takie jak poradnictwo psychologiczne – podkreślił minister Przemysław Kzarnik.

Przewodniczący MEiN odniósł się również do programu dodatkowych działań wspierających.

Aż 86 procent szkół zapisało się do programu SSA. Dobrą wiadomością jest to, że zabezpieczyliśmy również fundusze na więcej działań. Minister Edukacji i Nauki potwierdził, że zajęcia dodatkowe obejmują uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym ruszyła rejestracja do drugiego etapu programu „WFzAWF – Aktywny Powrót do Szkoły”, czyli klubów sportowych.

– Sytuacja materialna uczniów w ostatnim czasie pogorszyła się z powodu nauki w domu. Mamy więc do czynienia z problemami uczniów. 46 000 nauczycieli wychowania fizycznego zarejestrowało się już na szkolenia w ramach programu wychowania fizycznego dla wychowania fizycznego – aktywny powrót uczniów do szkoły. Akademie wychowania fizycznego rozpoczynają szkolenie w okresie wakacji letnich. Wszystko po to, aby „kluby sportowe”, w których rozpoczęły się dziś rejestracje, mogły jak najszybciej wystartować. Do programu zgłosiły się już tysiące nauczycieli, którzy wzięli udział w programie – potwierdził Minister Edukacji i Nauki.

Do udziału zapraszamy nauczycieli, którzy ukończyli szkolenie w pierwszej fazie projektu. Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci rozpoczną się w sierpniu.
Więcej na ten temat

Wśród programów omawianych przez Ministra znajduje się projekt wsparcia studentów w zakresie wad wzroku.

READ  425 lat temu powstała Biblioteka Gdańska

Kolejną częścią Krajowego Programu Wsparcia Studentów Po Pandemii jest projekt pilotażowy dotyczący krótkowzroczności. Jest to inicjatywa Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Pilotażowe testy wzroku obejmą łącznie 600 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Chcemy, aby projekt pilotażowy pozwolił nam odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób odpowiednie leczenie i procedury są wdrażane w całym kraju. Oprócz uczniów badaniem obejmą także rodzice i nauczyciele – powiedział minister Przemysław Czarnik.

Programy MEiN to:

  • “WF z AWF – Aktywni Uczniowie Powracają do Szkoły” – Przywracanie i zwiększanie sprawności uczniów po długim okresie nauki na odległość,
  • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów i nauczycieli,
  • pomoc w odnowie wiedzy – dodatkowe działania wspierające,
  • Dobrze widzieć – program zapobiegania krótkowzroczności.

Więcej o programach

Materiał

Prezentacja – Krajowy Program Wsparcia Studentów Po pandemii البرنامج
Prezentacja_Szkoła_Wsparcie_Program_Po_Pandemii.pdf
0,20 MB

Wideo

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com