Kapsuła Cargo Dragon USA/SpaceX powróciła na Ziemię

Kapsuła Cargo Dragon USA/SpaceX powróciła na Ziemię

Po 36-dniowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) wylądowała kapsuła SpaceX, Cargo Dragon. Wyniki eksperymentów biomedycznych zostały dostarczone na Ziemię, wykorzystano spacery kosmiczne i inne urządzenia – donosi portal Spaceflight.

Kapsuła została wystrzelona ze spadochronem do Zatoki Meksykańskiej w pobliżu Tallahassee na Florydzie w sobotę o godzinie 5.29 w Polsce. Znajduje się na pokładzie Go Navigator.

Według Spaceflight próbki badawcze, które wymagają szybkiego transportu helikopterem, zostaną przetransportowane do centrum kosmicznego. Kennedy na Florydzie. Naukowcy będą tam analizować wyniki eksperymentów. Statek zwróci kapsułę na Cape Canaveral w celu odnowienia i ponownego wykorzystania w przyszłej misji.

Cargo Dragon odłączył się od stacji kosmicznej w czwartek o 22:45 (16:45 w Polsce), dwa dni później niż pierwotnie planowano.Spaceflight donosi, że menedżerom polecono czekać, aż Tropical Storm Elsa wyprowadzi się z Florydy.

Misja była 22. lotem SpaceX z dostawą ładunku w obie strony na Międzynarodową Stację Kosmiczną od 2012 roku. NASA ma kontrakty ze SpaceX i Northrop Grumman na komercyjne misje dostaw na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Według rzecznika NASA podczas ostatniego lotu kapsuła Dragon dostarczyła na stację kosmiczną ponad 3300 kg ładunku, m.in. W przypadku eksperymentów zaktualizuj panele słoneczne. Z kolei astronauci załadowali około 2400 kg ładunku wynikami badań i eksperymentów oraz sprzętem, który zostanie przetransportowany na Ziemię.

Eksperymenty obejmowały między innymi badania nad wpływem grawitacji na liofilizat oraz na strukturę, skład i aktywność bakterii jamy ustnej. NASA wykazała, że ​​może to pomóc w opracowaniu metod leczenia chorób jamy ustnej podczas długich misji kosmicznych na Księżyc i Marsa.

Z Nowego Jorku, Andrei Dobroolsky (PAP)

Ogłoszenie / sierpień /

READ  rok akademicki 2021/2022. Niepokoją słowa ministra zdrowia. Czy będzie nauka na odległość?

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com