Hybrydowe uczenie się od 1 września? Początek roku szkolnego. Komentarze ministra

Hybrydowe uczenie się od 1 września?  Początek roku szkolnego.  Komentarze ministra

Hybrid Science powróci od 1 września? – Jeśli pojawi się indyjski wirus delta i jest to bardzo niebezpieczne, zaproponujemy rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na ten moment nie ma takiego zagrożenia – mówi Przemysław Kzarnik, szef MEiN w rozmowie z „Dzinik Gazeta Brauna”. “.

Nauka hybrydowa Czy wróci od 1 września? Przemysław Czarnik Został poproszony przez „DGP” o rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu w kontekście trwającej pandemii.

“Scenariusze są takie, że jeśli indyjski wirus delta pojawi się i będzie bardzo niebezpieczny, zaproponujemy rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, abyśmy nie przeszli całkowicie na edukację w pełnym wymiarze godzin. Ale w tej chwili nie ma takiego zagrożenia” – powiedział minister.

Hybrydowe uczenie się od 1 września? W przypadku wirusa delta

Przyznał, że ministerstwo nie zdecydowało jeszcze, kto zdecyduje o nauczaniu hybrydowym: dyrektor szkoły czy minister. „Mam nadzieję, że jak najwięcej dzieci zostanie zaszczepionych, a wirus nie będzie już groźny” – powiedział Karnik.

Zobacz też

Poinformował również, że on i jego żona byli już zaszczepieni, jeden z jego synów został zaszczepiony, a drugi czekał na szczepienie.

Zauważając, że wielu rodziców, jak np. rodzina Elbanowskich, jest sceptycznie nastawionych do szczepień swoich dzieci, ponieważ szczepionka nie została odpowiednio przetestowana, Kazarnik podkreślił: „Rozumiem obawy rodziców i rodziny Elbanowskich, więc szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajcie, ale szczepiący nie umierają i nie chorują na tę chorobę, dlatego błagam: zaszczepmy się.

Ekspert: Doniesienia o nowych wariantach powinny nas motywować do szczepień

“Doniesienia mediów o niektórych wariantach, ostatnio o jednym z trzech indyjskich typów SARS-CoV-2, zwanym delta lub B.1.617.2, powinny zmobilizować nas do szczepień. Wariant delta został ostatecznie sklasyfikowany jako wariant awaryjny przez Europejskie Centrum Profilaktyki Chorób i ich walki z nim nie mogą być ignorowane” – powiedział w rozmowie z PAP ekspert w dziedzinie biologii medycznej i badań naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ،, dr Hub. Piotra z Rzymu.

READ  Tarnowskie Góry: Rewitalizacja i nowe koncepcje przestrzeni miejskiej

Dodał, że należy mieć na uwadze, iż informacjom o nowych wariantach koronawirusa – w tym wariancie delta – towarzyszy dużo emocji i nieudowodnionych naukowo informacji, które tworzą fałszywy obraz tego, czym tak naprawdę jest ten wariant. mutant+, kolejny Wariant indyjski, B.1.617 1, który Światowa Organizacja Zdrowia nazwała Kappa, który okazał się nie tak niebezpieczny, jak pierwotnie przedstawiono.”

Ekspert zwrócił uwagę, że w przypadku wariantu delta, jak również innych nowych wariantów wirusa Corona, musimy przede wszystkim martwić się o to, czy opracowane szczepionki pozostaną skuteczne przeciwko tym wariantom. Dodał, że obecnie dostępne dane wskazują, że szczepionki chronią przed infekcją typu indyjskiego.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Gazeta Prawna

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com