Fundusze z Ministerstwa Kultury Świętokrzyskiej

„Żelazne piosenki” czy „Polemizuj z nami” czy „Nowa przestrzeń jazzowa” – to tytuły wybranych projektów z regionu świętokrzyskiego, które otrzymały dofinansowanie z programu Narodowego Centrum Kultury „Interwencje kulturowe”.

Najwięcej dofinansowania uzyskał teatr lalek i aktor „Kubu” z Kielc na warsztaty „Żelazna Pieśń”. W tym celu scena dla młodych widzów otrzymała 60 tys. Zł.

Kwota 29 tys. PLN wesprze projekt Muzeum Wsi Kieleckiej „Zapomniany obraz powiatu kieleckiego”. Na misję „Ścieżka Brygady Św. Św.

„Letnie zajęcia kulturalne” to tytuł projektu Miejskiego Ośrodka Kultury w Łoniowie, który otrzymał 17 tys. Zł. Wśród beneficjentów także: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury „Nowa Przestrzeń Jazzowa” – 14 tys. Zł, Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach „PoLEMizuj z nas” – 12 tys. Zł i Chmielnickie Centrum Kultury „(nie) sławni. Zasłużeni Żydzi na Kielecczyźnie” – 8000 zł.

Wśród 262 beneficjentów znalazły się instytucje świętokrzyskie. Łącznie trafiło do nich 10 milionów złotych.
Celem programu grantowego „Kultura – Interwencje” jest stworzenie warunków do wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze, a także upamiętnienia polskiego dziedzictwa historycznego na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, poprzez wsparcie finansowe realizacji upowszechniania dziedzictwa kulturowego. projekty i zwiększanie obecności kultury w społeczeństwie.

Program „Kultura – Interwencje” jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

READ  Zuzanna Dąbrowska: Kopernik nie pójdzie na to - komentarze

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x