Farid: Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki utworzy uczelnię

Farid: Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki utworzy uczelnię

Chcemy we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki stworzyć nową uczelnię kształcącą pracowników Ministerstwa Finansów – powiedział we wtorek szef resortu finansów Tadeusz Kosiński. Dodał, że pierwsi studenci będą mogli rozpocząć studia już w roku akademickim 2022/2023.

List intencyjny w sprawie powołania nowej uczelni podpisali we wtorek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kuczyński oraz minister oświaty i nauki Przemysław Kzarnik. W uroczystości wzięła udział Wiceprezes Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chupa.

“Stworzenie uczelni kształcącej wysoko wykwalifikowaną kadrę Ministerstwa Finansów jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak, aby były nowoczesne, przyjazne, wygodne i wychodzić naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego konieczne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników” – powiedział minister Kościński.

Podkreślił, że możliwość kształcenia specjalistycznego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest również niezbędna dla skutecznej dbałości o stabilne i efektywne finanse publiczne.

Z kolei – jak wskazuje szef MEN – „Łączymy ręce i współpracujemy z Ministerstwem Finansów nad stworzeniem nowoczesnej uczelni o szerokim programie nauczania, skupiając się przede wszystkim na jej wymiarze praktycznym”.

Podkreślono, że tworzony program nauczania będzie łączył wiedzę m.in. z prawa, zarządzania i nauk społecznych. Przede wszystkim podczas studiów studenci będą mogli odbywać praktyki w instytucjach podległych Ministrowi Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

“Krajowa Administracja Skarbowa stawia klienta w centrum uwagi KAS. Chcemy być administracją nowoczesną, nastawioną na cyfryzację, zapewniającą naszym klientom wysoką jakość obsługi” – zaznaczyła wiceprezes KAS Anna Chałupa. „Chcemy, aby pracownicy KAS byli bardziej kompetentni i świadomi, ale też pewni swojej wiedzy i umiejętności” – dodała.

Kościński i Czarnek podkreślali, że wykładowcami na nowej uczelni będą praktycy z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa podatkowego oraz wybitni specjaliści. Podkreślono, że nowa instytucja będzie się uczyć w szeroko rozumianej dziedzinie skarbu, oferując studia o charakterze praktycznym i specjalistycznym. Jak wskazano, uczelnia będzie forum debaty na temat finansów publicznych i będzie prowadzić badania z zakresu administracji podatkowej, analizy podatkowej oraz działalności wydawniczej. Jej głównym celem – jak powiedział Minister Finansów – jest wspieranie wzrostu efektywności Ministerstwa Finansów i KAS.

READ  Turystyka kosmiczna dla szerszej grupy? Wyścig Bezosa Bransona może pomóc

„Oczekiwane korzyści z powołania uczelni podległej Ministerstwu Finansów to przede wszystkim rozwój kompetencji obecnych i przyszłych pracowników, zwiększenie efektywności administracji podatkowej oraz budowanie lepszej komunikacji z klientami” – powiedział Koci. narty.

Z kolei wiceminister Chaoba podkreślił, że utworzenie uczelni i programu studiów pozwoli także na budowanie ducha pracowników administracji podatkowej. (PAPKA)

Autor: Ewa Wesołowska

owca / mmu /

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com