Farid: Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki utworzy uczelnię

Chcemy we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki stworzyć nową uczelnię kształcącą pracowników Ministerstwa Finansów – powiedział we wtorek szef resortu finansów Tadeusz Kosiński. Dodał, że pierwsi studenci będą mogli rozpocząć studia już w roku akademickim 2022/2023.

List intencyjny w sprawie powołania nowej uczelni podpisali we wtorek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kuczyński oraz minister oświaty i nauki Przemysław Kzarnik. W uroczystości wzięła udział Wiceprezes Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chupa.

“Stworzenie uczelni kształcącej wysoko wykwalifikowaną kadrę Ministerstwa Finansów jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak, aby były nowoczesne, przyjazne, wygodne i wychodzić naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego konieczne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników” – powiedział minister Kościński.

Podkreślił, że możliwość kształcenia specjalistycznego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest również niezbędna dla skutecznej dbałości o stabilne i efektywne finanse publiczne.

Z kolei – jak wskazuje szef MEN – „Łączymy ręce i współpracujemy z Ministerstwem Finansów nad stworzeniem nowoczesnej uczelni o szerokim programie nauczania, skupiając się przede wszystkim na jej wymiarze praktycznym”.

Podkreślono, że tworzony program nauczania będzie łączył wiedzę m.in. z prawa, zarządzania i nauk społecznych. Przede wszystkim podczas studiów studenci będą mogli odbywać praktyki w instytucjach podległych Ministrowi Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

“Krajowa Administracja Skarbowa stawia klienta w centrum uwagi KAS. Chcemy być administracją nowoczesną, nastawioną na cyfryzację, zapewniającą naszym klientom wysoką jakość obsługi” – zaznaczyła wiceprezes KAS Anna Chałupa. „Chcemy, aby pracownicy KAS byli bardziej kompetentni i świadomi, ale też pewni swojej wiedzy i umiejętności” – dodała.

Kościński i Czarnek podkreślali, że wykładowcami na nowej uczelni będą praktycy z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa podatkowego oraz wybitni specjaliści. Podkreślono, że nowa instytucja będzie się uczyć w szeroko rozumianej dziedzinie skarbu, oferując studia o charakterze praktycznym i specjalistycznym. Jak wskazano, uczelnia będzie forum debaty na temat finansów publicznych i będzie prowadzić badania z zakresu administracji podatkowej, analizy podatkowej oraz działalności wydawniczej. Jej głównym celem – jak powiedział Minister Finansów – jest wspieranie wzrostu efektywności Ministerstwa Finansów i KAS.

READ  Ekspert: Mamy pierwsze potwierdzenie możliwości wymiany szczepionek na COVID-19

„Oczekiwane korzyści z powołania uczelni podległej Ministerstwu Finansów to przede wszystkim rozwój kompetencji obecnych i przyszłych pracowników, zwiększenie efektywności administracji podatkowej oraz budowanie lepszej komunikacji z klientami” – powiedział Koci. narty.

Z kolei wiceminister Chaoba podkreślił, że utworzenie uczelni i programu studiów pozwoli także na budowanie ducha pracowników administracji podatkowej. (PAPKA)

Autor: Ewa Wesołowska

owca / mmu /

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x