Dzień Dziecka w Ogrodzie Trzech Kultur. Fundacja „Przestrzeń” wsparła akcję zbiórki dla Olgi Mikiewicz

Dzień Dziecka w Ogrodzie Trzech Kultur.  Fundacja „Przestrzeń” wsparła akcję zbiórki dla Olgi Mikiewicz

Z okazji Dnia Dziecka w Gnieźnie w ostatnich dniach zrealizowano kilka inicjatyw wielu podmiotów kultury. Wśród nich znalazły się również mniejsze wydarzenia, które nie były szeroko nagłaśniane w mediach, jak np. Impreza Fundacji „Przestrzeń” w Ogrodzie Trzech Kultur.

– „Przestrzeń” pojawia się zawsze w nietypowych miejscach i okolicznościach. Dziś w ramach Dnia Dziecka gromadzimy dzieci dla Olgi Miśkiewicz, ale też mobilizujemy dzieci do odkrywania swoich talentów. Nie muszą to być talenty muzyczne czy artystyczne, zachęcaliśmy dzieci do gimnastyki, na sekcje ruchowe, szukaliśmy też umiejętności, których nie powinniśmy nazywać talentami, ale które podnoszą naszą samoocenę i zmieniają nasze postrzeganie świata

– wyjaśniła Dominika Sochacka-Drzewiecka.

Wśród przygotowanych atrakcji była na pierwszym miejscu Gry i zabawa Ruch: chodzenie pod liną, różnego rodzaju gimnastyka lub gimnastyka kombinowana. Aby pobudzić kreatywność, najmłodsi wzięli udział w rysowaniu pociągu pokolorowanego kredą i zaśpiewali z członkami instytucji znane piosenki z bajek Disneya.

Działo się to również podczas imprezy akcja charytatywna. Wszystkie zebrane darowizny trafią do rodziców Olgi Miśkiewicz, młodej kobiety z Gniezna, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (zanik mięśni kręgosłupa).

Wideo

READ  Moda, muzyka i gry – jak NFT buduje metaverse

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com