Czy kursy walut idą w kosmos? Spójrz na analizę walutową: dolar upadnie, a euro zyska na wartości?

Czy kursy walut idą w kosmos?  Spójrz na analizę walutową: dolar upadnie, a euro zyska na wartości?

Zmiany kursu EUR/PLN z zeszłego tygodnia należy uznać za niewielkie. Kurs EUR/PLZ przez większość omawianego okresu koncentrował się wokół poziomu 4,5150, co powodowało niewielkie wahania. Zachowanie złotego w tym czasie było identyczne jak zmiany innych walut w regionie tej części Europy. Naszym zdaniem, przestrzeń do umocnienia walut Europy Środkowo-Wschodniej na fali oczekiwań związanych z normalizacją polityki pieniężnej w regionie oraz czynnikami negatywnymi, takimi jak ryzyko kolejnej fali zachorowań na COVID-19, stopniowo wygasa.

Rezultatem jest trend boczny,

Co naszym zdaniem może również trwać co najmniej do początku tego tygodnia. Kurs EUR/USD był ciekawszy w zeszłym tygodniu, gdyż spadł do 1,1810, najniższego poziomu od początku kwietnia.

Do wzrostu dolara przyczyniły się głównie dobre wyniki krajowej gospodarki, co najprawdopodobniej oznacza, że ​​działania polityki pieniężnej rozpoczną się szybciej niż strefa euro.

Nasze prognozy na przyszły tydzień

Kurs EUR/PLN zaczyna notować na ważnym dla siebie poziomie – jest bardzo bliski psychologicznego oporu (4,50) i technicznego oporu (4,4950). Przełamanie powyższych barier aktywuje co najmniej 3 duże przestrzenie, aby uzyskać zniżkę w ofertach.

Naszym zdaniem jednak obecnie trudno znaleźć argumenty, które mogłyby prowadzić do wzrostu wartości polskiej waluty. Do tej pory motorem aprecjacji waluty w regionie były oczekiwania na podwyżkę stóp.

Podczas gdy w Czechach i na Węgrzech cykl zacieśniania monetarnego już się rozpoczął,

W Polsce – o czym zapewne usłyszymy odpowiednio w czwartek i piątek, podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej i konferencji prezesa Narodowego Banku Polskiego – droga do takich działań jest jeszcze daleka. Mogłoby to oznaczać kolejne lekkie spowolnienie oczekiwań rynku i utrzymanie kursu EUR/PLZ nieco powyżej granicy 4,50.

Czy kursy walut idą w kosmos?  Spójrz na Analiza walut - 2

Potencjalny zakres dyskonta USD/PLN postrzegamy jako niewielki i związany głównie z oczekiwanym europejskim dolarem, a nie ze złotym. Naszym zdaniem kurs USD/PLZ może szukać drogi do osiągnięcia poziomu 3,7650.

READ  Wirus koronowy w Polsce. Nauka na odległość i praca zdalna. Jak to wpływa na nas i nasze ciała?

Globalne nastroje inwestycyjne pozostają ryzykiem, które w ostatnich dniach było bardzo zmienne, oscylując między dobrymi danymi makroekonomicznymi a informacjami o czwartej fali zachorowań na COVID-19 m.in. w Wielkiej Brytanii.

Czy kursy walut idą w kosmos?  Spójrz na analizę walut - 3

Naszym zdaniem kurs EUR/USD, który ledwie spadł do 3-miesięcznego minimum 1,1810, powinien skierować się na północ. Nie znajdujemy argumentów do dalszego umocnienia dolara wobec euro.

Pojęcie szybszych zmian stóp procentowych w USA niż w strefie euro jest już mocno dyskontowane. Powodów do istotnych zmian w wycenie EUR/USD nie znajdziemy w danych makroekonomicznych z tego tygodnia oraz wpisach opisowych z czerwcowych posiedzeń Fed i EBC.

Czy kursy walut idą w kosmos?  Spójrz na analizę walut - 4

Bardziej polegamy na korekcyjnym ruchu w kierunku 200-dniowej średniej kroczącej (1.1937), wokół której kurs EUR/USD wahał się w połowie czerwca w oczekiwaniu na nowe impulsy.

Kurs EUR/USD waha się w przedziale 10 pipsów wokół 1,2140 podczas wtorkowej sesji. Tak więc główna para walutowa stara się przedłużyć ruchy odbicia z poprzedniego dnia, utrzymując jednocześnie przebicie głównych linii wsparcia w zeszłym tygodniu, obecnie oporu wobec niedźwiedziej średniej kroczącej..czytaj

Euro do dolara!  Czy dolar rośnie?  Euro spadnie?  Analiza walutowa EURUSD

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com