Ciencistorias: Nauka opowiedziana w zabawny sposób | książki

Ciencistorias: Nauka opowiedziana w zabawny sposób |  książki

USFQ Press, wydawca Uniwersytetu San Francisco de Quito, przedstawia książkę, w której nauka łączy się ze sztuką.

Z Z? Jak Mary Shelley wpadła na pomysł, że ciało może poruszać się za pomocą elektryczności, tak jak robił to lekarz? Frankenstein? Jaki jest właściwy sposób przygotowania? FogoSłynna i droga trująca ryba w Japonii?

USFQ Press, redakcja Uniwersytet San Francisco de Quito, Prezenty Setki historiiKsiążka, w której nauka i sztuka łączą się, aby wzbudzić ciekawość młodych czytelników w każdym wieku.

Autor posiada doktorat z chemii Alexis Hydropo, profesor USFQ współpracujący z ilustratorami Francisco Villarreal s Mariola Kwasek Twarda oprawa, która wydaje się być science fiction, ale w rzeczywistości jest czystą nauką, skierowaną do studentów i wszystkich zainteresowanych odkryciami, zabytkami i naukowymi odkryciami historycznymi, które mają wpływ na nasze obecne życie.

Był pomysł Łączenie sztuk wyzwolonych z nauką, z mnóstwem chemii, fizyki, matematyki i biologii w połączeniu ze sztuką, aby stworzyć bardziej dynamiczny tekst dla czytelnika.

Zmywanie naczyń i sztućców jest dziś łatwiejsze dzięki szczęściu naukowemu.

Hidrobo prowadzi kurs Cosmos, program, w którym uczniowie mogą spojrzeć na naukę poprzez codzienne koncepcje i sytuacje. “Zainspirowana tym kursem książka została wzbogacona o pytania zadane przez uczniów razMówi i dodaje w kolejnych rozdziałach: Setki historii Stanie się częścią czytań rozdziałów.

Architekt i artysta Francisco Villarreal wyjaśnia, że ​​wejście w proces budowania pisarzy pozwala im zaangażować się w magię tekstów napisanych zabawnym i prostym językiem. „Na tej podstawie mogliśmy wykonać ilustracje. Ilustracja to język wizualny, który jest tak samo ważny jak pisanie, pozwala czytelnikowi zrozumieć kontekst tego, co próbujesz przekazać z innej perspektywyMają pewną wyobraźnię i różne punkty widzenia ”.

Można by pomyśleć, że nauka, ściśle mówiąc, dopuszcza tylko jeden punkt widzenia. „Ale w książce Alexis pokazuje to jako wyjaśnienie” – mówi Villarreal. „Dla nas możliwość zabawy jest bardzo ważna, rozbudza indywidualny intelekt ludzi. Uczelnia nie ma na celu przekazywania konkretnej wiedzy; Chodzi o to, że uczeń ma proces odkrywania i doświadczenie w zdobywaniu wiedzy.

Żabie udka były inspiracją do stworzenia pierwszego stosu. zdjęcie dzięki uprzejmości

Książka jest więc dostępna nie tylko dla studentów nauk ścisłych, ale także dla studentów wszystkich kierunków i ogólnie dla czytelnika. „Wyzwaniem dla nas było posiadanie takich samych intencji jak Alexis”, z Łączy rygorystyczną naukę i poczucie humoru w życiu codziennym. „Mariola jest technicznie bardzo poważna, a ja jestem trochę luźniejszy; to pozwoliło nam lepiej dopasować się do intencji scenariusza”.

W jaki sposób książka naukowa konkurowała w erze silnie powiązanych relacji? „W Ekwadorze wielu młodych ludzi ma telefon komórkowy i Internet, ale nie każdy ma dostęp do książek naukowych i wystarczającej ilości informacji”, mówi Villarreal, chyba że czytanie jest częścią kursu. „Większość populacji szuka krótkich tekstów. Setki historii Aktywuje umiejętność przyciągania uwagi czytelnika i pełnego konkurowania z tekstami elektronicznymi. Uważamy, że może to bardzo pomóc”.

Ile galaktyk jest we wszechświecie? Co najmniej 100 000 milionów.

Ponadto Villarreal uważa, że ​​ważne jest, aby taka książka w sztuce była katalizatorem pomysłów, Dzięki temu uczniowie mogą nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale także uczyć się, jak przenieść koncepcję na obraz المفهومZwłaszcza, gdy nie opisują rzeczy, ale idee. „To najtrudniejsze wyzwanie w sztuce”.

Odrobina powagi idzie więc w parze z artystką Mariolą Kwasek. „Alexis ma w sobie dawkę czarnego humoru, podobnego do ilustracji Francisco; są też bardzo poważne fragmentyWszystko ma poparcie naukoweWięc moje ilustracje nie są zbyt zabawne, ale zawsze staram się odpowiadać na temat, aby trochę zbliżyć się do młodego czytelnika”.

Umiejętność wzbudzania ciekawości to jedna z mocnych stron Kwasika Setki historii. Alexis podaje nam dziwne słowa, linki i dane, które wysyłają nas online do dalszego zbadania. Nie tylko czytamy książkę, budzimy ciekawość czytelnika do opracowania konkretnego tematu. Wydaje mi się to bardzo cenne. Alexis popycha nas do większej ciekawości.

Przeczytaj rekomendacje dla ciekawych wszechświata, nauki i przyszłości

  • Kosmos, Z Carl Sagan. Ta książka (na podstawie serialu dokumentalnego) Kosmos: osobista podróż, 1980) Rozbudza wyobraźnię ku nauce. Ann DruyanŻona Carla Sagana opublikowała niedawno tę książkę zatytułowaną Wszechświat: możliwe światy, z historią bardzo podobną do serialu telewizyjnego” – mówi Hidrobo.

  • Wynalazek natury (Andrea Wolf) to historia niemieckiego przyrodnika Aleksandra von Humboldta. oni też Historia WenusCo przenosi nas w czasie do tego, jak wyglądały starożytne kultury i współczesna nauka na Wenus.

  • Z Ted Xiang (zdobywca czterech nagród Hugo i czterech nagród Nebula), wydychanie (Fantastyka naukowa). „To sprawia, że ​​myślimy o wszystkich obecnych technologiach i wszystkich możliwościach ich wykorzystania lub niewłaściwego wykorzystania”.
  • przyszłość ludzkości, autorstwa amerykańskiego fizyka teoretycznego, wydawcy naukowego i futurysty Michio Kaku.

O autorze i malarzach Ciencistorias

Alexis Hidrobo jest chemikiem z Centralnego Uniwersytetu Ekwadoru i doktorem chemii z Uniwersytetu Chile. Jest starszym profesorem USFQ i koordynatorem Sympozjum Socrates Cosmos University. Co więcej, jest Redaktor w USFQ na temat mainstreamingu nauki dla dzieci i młodzieży Nauka na ratunekI aktywny członek Towarzystwa Współczesnych Wydawnictw Naukowych.

Mariola Koacek studiowala na Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu. Do 2019 roku była profesorem założycielem College of Communication and Contemporary Arts (COCOA) na USFQ. Od 1978 roku do dnia dzisiejszego uprawia sztuki plastyczne, zwłaszcza w zakresie tkaniny artystycznej. W 2010 roku otrzymał nagrodę USFQ Award for Excellence in Scientific ResearchW 2019 roku otrzymał nagrodę CED Award w kategorii Najlepszy Nauczyciel.

Francisco Villarreal studiował architekturę na Central University of Ekwador oraz w Ecole des Beaux-Arts w Poznaniu. Posiada tytuł magistra sztuk pięknych i był profesorem założycielem College of Communication and Contemporary Arts (COCOA) w USFQ. W 2019 roku został wyróżniony przez CED Best Education Assessment.

READ  UNESCO: Wielka Rafa Koralowa musi zostać wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com