Chińscy astronauci wychodzą na otwartą przestrzeń »Chrissy

Chińscy astronauci wychodzą na otwartą przestrzeń »Chrissy

Chińscy astronauci po raz pierwszy od 13 lat wyszli na otwartą przestrzeń.

4 lipca chińscy członkowie załogi stacji orbitalnej Liu Boming i Tang Hongbo weszli w kosmos. Pozostań na zewnątrz przez 7 godzin. Wyprowadzając się ze stacji 12 w Shenzhou, przetestowali pracę specjalnego ramienia operacyjnego, które miało pomóc w przeprowadzeniu operacji niezbędnych do rozbudowy stacji.

To już drugi w historii chińskich astronautów lot astronauty Tycoona na otwartej przestrzeni wokół Ziemi. Po raz pierwszy wydarzyło się to w 2008 roku w ramach eksperymentalnej misji Shenzhou 7 w 2008 roku. Liu Beoming był jednym z członków tej załogi, ale to nie on chodził wtedy w kosmosie.

Portal Sovoboda.org donosi, że główny moduł chińskiej stacji kosmicznej został wystrzelony 29 kwietnia tego roku. Miesiąc później Chińczycy wysłali na stację bezzałogowy statek kosmiczny Tianzhou 2, który przewiózł 4690 kg ładunku – sprzętu potrzebnego do rozbudowy stacji, w tym skafandrów kosmicznych do wyjścia w otwartą przestrzeń wokół Ziemi. Obecnie na stacji może mieszkać trzech pionierów Tycoon.

Zgodnie z planem chińska załogowa stacja kosmiczna składająca się z kilku jednostek ma być gotowa do 2022 roku. Będzie to trzecia stacja kosmiczna po nieczynnej rosyjskiej stacji kosmicznej i już eksploatowana, ale już przysparza coraz więcej problemów z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Po utworzeniu bazy Chiny zamierzają wysłać astronautów na Księżyc i tam zbudować bazę wraz z Rosjanami.

svoboda.org/kressy.pl

READ  20 maja - Światowy Dzień Pszczół

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com