Chernik: Będziemy krajem w Europie o najwyższym stopniu wolności

Chernik: Będziemy krajem w Europie o najwyższym stopniu wolności

Pakiet Wolności Akademickich daje pełną swobodę we wszystkich uczelniach w Polsce. Będziemy krajem w Europie o najwyższym możliwym do wyobrażenia stopniu wolności naukowej – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Kzarnik.

Rząd przyjął we wtorek nowelizację ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawioną przez Ministra Edukacji i Nauki, tzw. „Pakiet Wolności” lub „Pakiet Wolności Akademickich”. Zakłada on między innymi, że wyrażanie przez nauczycieli akademickich przekonań religijnych, filozoficznych lub filozoficznych nie stanowi przewinienia dyscyplinarnego.

Według ministra, który wystąpił w Radiu Marija, pakiet wolności akademickiej został skrytykowany, ponieważ „kiedyś był wolnością tylko dla niektórych, był dla lewicowego świata i liberalnej i komunistycznej lewicy”.

“Wszelkie hasła związane z ideologią, płcią, gejem, biseksualistą, transpłciową, komunistyczną, a nawet marksistowską i neomarksistowską postawą można swobodnie krążyć po uniwersytetach, można organizować konferencje i seminaria. Czasami na uniwersytetach lub przez uczonych jest wulgarne w naszym adresie Ale jeśli ktoś się temu sprzeciwia, to od razu miał rzekomą procedurę wyjaśniającą i było to około kilkudziesięciu naukowców w Polsce z tej strony” – podkreślił szef resortu edukacji i nauki.

Kazarnik dodał, że zdecydowana większość uczonych zamilkła, bo nawet jeśli chcieli bronić tych ludzi, to bali się, że mogą zostać odsunięci na margines.

„Pakiet wolności wtedy ci się nie podoba, ponieważ oferuje wolności akademickie, ponieważ oferuje wolność. Człowiekowi, który nie jest człowiekiem wolnym, ale człowiekiem totalitarnym, nigdy nie spodoba się coś w prawdziwej wolności. sprzeciwu “- powiedział Kazarnik.

Minister ocenił, że świat nauki i świat akademicki przesycony jest dziś ludźmi o lewicowym lub liberalno-lewicowym światopoglądzie. Podkreślił, że nie musi to oznaczać, że osoby o konserwatywnym i chrześcijańskim światopoglądzie powinny być nieobecne na uniwersytecie i nie będą korzystać ze swoich praw.

„Chcemy tylko, aby wszyscy mieli takie same prawa. To jest równość, o którą walczymy i to jest tolerancja, o którą walczymy, ponieważ ci, którzy nazywają tak zwaną równością i tak zwaną tolerancją, mogą wpływać na innych tylko na ulicach nieprzyzwoitymi hasłami i nieprzyzwoite zachowanie.. Miasta.. ale nie mają nic wspólnego z wolnością i tolerancją” – dodał Kazarnik. (PAPKA)

READ  Politechnika Białostocka będzie współpracować z Głównym Urzędem Miar

Autor: Jerzy Rouse

do /mhr/

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com