Była “kostka” PRL-u… a teraz taki cud! Ten dom robi wrażenie. Jest na Śląsku. Obejrzyj te zdjęcia

Była “kostka” PRL-u… a teraz taki cud!  Ten dom robi wrażenie.  Jest na Śląsku.  Obejrzyj te zdjęcia

Inżynieria Architektoniczna. Zapewne każdy, kto przechodzi obok tego domu, domyśli się, że został zbudowany 50 lat temu jako typowa „polska kostka”, której do dziś jest wiele w całym kraju. Dzięki pomysłowi Katowice Architekci z pracowni SLAS Architects budynek zyskał bardziej nowoczesne oblicze, a jednocześnie większą powierzchnię. Zobacz jak teraz wygląda.

Domy sześcienne to jedna z polskich specjalności. Nawet dzisiaj można go zobaczyć w wielu miejscach. Nie wygląda atrakcyjnie, ale jest stosunkowo funkcjonalny. Ich wadą są również niewielkie rozmiary i zamknięte przestrzenie.

Alexander Bednarsky i Mariusz Komraus, architekci z pracowni architektonicznej SLAS w Katowicach, przekonują, że „kostka” mogłaby być obiektem wdzięcznym za adaptację. Zgłosili się do nich inwestorzy, którzy od lat sześćdziesiątych chcieli rozbudować swój dom, położony w aziskach Górnych (powiat mikołowski, woj. śląskie).

Obejrzyj wystawę(28 zdjęć)

Dom w Łaziskach Górnych
Lokalizacja: Łaziska Górne
Inwestor: prywatny
Autorzy: SLAS architekci, Aleksander Bednarski, Mariusz Komraus
Producent: Firma Inżynierska STATYK
Powierzchnia użytkowa: 179,68 m2
Powierzchnia netto: 295m2
Kubatura: 1268,65 m3

Dodano garaż i salon z tarasem

Dom położony jest na działce o stromym zboczu, otoczonej jednorodzinną architekturą przeplataną zabudową gospodarczą.

– Głównym żądaniem inwestora była rozbudowa powierzchni dziennej. Budynek przeszedł kompleksową rearanżację funkcjonalną i rozbudowę. Na parterze większość grodzi i ścian nośnych została usunięta i zastąpiona workami. Od strony południowej dobudowano dwukondygnacyjne pomieszczenie z garażem na parterze i salonem z balkonem na piętrze – mówi architekt Marius Komraos.

READ  Hiszpania / Trwają badania genetyczne dotyczące pochodzenia Krzysztofa Kolumba

Estaremos encantados de escuchar lo que piensas

Deje una respuesta

exabeta.com