Biblioteka zatrzymuje się, wirtualna przestrzeń dla czytelników

Ograniczenia epidemiologiczne zainspirowały bibliotekarzy z gminy Miłosław do stworzenia podcastu książkowego. Chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmów o literaturze w Internecie.

Jagoda Muzolf pracuje w bibliotece publicznej w Miłosławiu, a Daria Romblewska w filii w Pałczynie. Dla obojga książki to nie tylko biznes, ale także pasja. Zachęcają do czytania na różne sposoby. Niedawno wspólnie prowadzili swój kanał na YouTube „Wył .: biblioteka” (Ich nagrania są również dostępne pod adresem Profil biblioteki w Miłosławiu na Facebooku). Recenzują książki dostępne w bibliotekach publicznych. Polecamy ich podcast wszystkim intelektualistom, nie tylko z gminy Miłosław.

Wachlarz książek, o których mówimy jest bardzo szeroki – literatura dla dzieci i młodzieży, klasyka, kryminały, powieści, beletrystyka. Staramy się, aby każdy czytelnik znalazł w naszych instrukcjach coś interesującego. Jedynym elementem łączącym wszystkie polecane przez nas książki jest to, że można je wypożyczyć w Bibliotekach Miejskich im. Miłosławia. Dzięki temu widzowie kanału zapoznają się z dostępnymi nam książkami – na przykład Daria Romblewska.

Nagrania to dla nich prawdziwa przygoda.
Czasami jest to pół godziny, czasami dwie i pół godziny. Uzgadniamy książkę i datę rejestracji. Chwilowo korzystamy z telefonu i statywu. Przedstawiamy widzom dorobek autora, o którego książce i innych pracach mówimy. Wspominamy również o ofertach. W samej rozmowie podczas nagrywania nie śledzimy tekstu – rozmowa jest automatyczna. Zabawne sytuacje, które przytrafiają się nam podczas nagrywania, jak np. Niezamierzony hałas z otoczenia, są ujęte później na końcu nagrania w sekcji „Z kuchni” – wyjaśnia Jagoda Muzolf.
Obecnie Jagoda i Daria działają tylko w gminie Miłosław. Możliwe, że gdy poczujemy się pewniej, zaczniemy zapraszać gości – zapowiadają.

READ  Budynek, w którym znajdują się roboty, rozszerza się o nową przestrzeń

Amada Nieblas

"Creador. Erudito del alcohol. Maven web exasperantemente humilde. Escritor malvado. Ninja de la televisión".

Related Posts

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Read also x